Na festivalu krátkých filmů Praha se letos opět utká 20 filmů z celého světa

Od 16. do 19. ledna 2014 proběhne v sálech pražského kina Světozor již 9. ročník Festivalu krátkých filmů Praha.
Na festivalu krátkých filmů Praha se letos opět utká  20 filmů z celého světa
22.11.2013 20:00 |

V mezinárodní soutěži se letos opět utká zhruba 20 krátkých hraných filmů do 30 minut z celého světa. O vítězi, který kromě ceny obdrží také finanční bonus ve výši 2000 euro, rozhodne mezinárodní porota, v níž v předchozích letech zasedli například čeští režiséři Jan Svěrák, Jan Hřebejk, David Ondříček nebo Tomáš Luňák. Diváci si i letos budou moci vybrat svého favorita, který získá Cenu diváků.

V ostatních programech festivalu se představí dalších více než 70 krátkých filmů nejrůznějších žánrů, mezi nimiž nebudou chybět vítězné snímky ze světových festivalů ani letošní držitel Oscara pro krátký film.

Zvláštní poctu festival letos složí australské společnosti Blue Tongue Films, tvořené pěticí filmařů, jejichž krátké i celovečerní filmy byly uvedeny na festivalech v Sundance, Cannes či Berlíně nebo nominovány na Oscara. Na svém kontě mají již dvacítku krátkých a pět celovečerních filmů. Tři z nich se objevily v programech předchozích ročníků Festivalu krátkých filmů Praha a celovečerní debut Davida Michôda Království zvěrstev byl uveden také v české distribuci.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění