Nahé dívky na rakvích. Polský výrobce rakví šokuje novým kalendářem | E15.cz

Nahé dívky na rakvích. Polský výrobce rakví šokuje novým kalendářem

mk

Polská společnost Zbigniew Lindner, vyrábějící rakve, se před čtyřmi lety rozhodla pro neobvyklou formu propagace, která v pobožném a silně katolicky zaměřeném Polsku každoročně vzbuzuje pozvižení a velkou vlnu kritiky.

Také tento rok vydává firma vydává, v pořadí již pátý, kontroverzní kalendář, který tématicky spojuje smrt a erotiku tím, že jeho rakve doplňují nahé či polonahé modelky.

„Kalendář spojuje krásu polských dívek a krásu naší rakve. Chtěli jsme ukázat, že rakev není náboženský symbol, je to výrobek. Proč se lidé bojí rakví a ne obleků, kosmetiky nebo šperků?, “ podotýká k tomu majitel firmy Zbigniew Linder.

A i přes pozdvižení, které vyvolávájí (nebo právě proto) jsou kalendáře čím dál tím odvážnější. Zatímco v těch prvních byly dívky alespoň spoře oblečené, v posledních dvou kalendářích se už fotografie nevyhýbají úplné nahotě.

„Pátým vydáním kalendáře se vracíme zpět k přírodě, což vyjadřujeme dokonalou harmonii mezi Lindner rakví a přírodním dřevem, modrým mořem, červenými květy, zelenými loukami a krásou ženského těla,“ uvádí ke svému aktuálnímu počinu společnost Lindner.

Firma zatím z kalendáře publikovala jen několik fotografií, jelikož celý kalendář nabízí k zakoupení na svých stránkách.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.