Nahé dívky na rakvích. Polský výrobce rakví šokuje novým kalendářem | e15.cz

Nahé dívky na rakvích. Polský výrobce rakví šokuje novým kalendářem

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Polská společnost Zbigniew Lindner, vyrábějící rakve, se před čtyřmi lety rozhodla pro neobvyklou formu propagace, která v pobožném a silně katolicky zaměřeném Polsku každoročně vzbuzuje pozvižení a velkou vlnu kritiky.

Také tento rok vydává firma vydává, v pořadí již pátý, kontroverzní kalendář, který tématicky spojuje smrt a erotiku tím, že jeho rakve doplňují nahé či polonahé modelky.

„Kalendář spojuje krásu polských dívek a krásu naší rakve. Chtěli jsme ukázat, že rakev není náboženský symbol, je to výrobek. Proč se lidé bojí rakví a ne obleků, kosmetiky nebo šperků?, “ podotýká k tomu majitel firmy Zbigniew Linder.

A i přes pozdvižení, které vyvolávájí (nebo právě proto) jsou kalendáře čím dál tím odvážnější. Zatímco v těch prvních byly dívky alespoň spoře oblečené, v posledních dvou kalendářích se už fotografie nevyhýbají úplné nahotě.

„Pátým vydáním kalendáře se vracíme zpět k přírodě, což vyjadřujeme dokonalou harmonii mezi Lindner rakví a přírodním dřevem, modrým mořem, červenými květy, zelenými loukami a krásou ženského těla,“ uvádí ke svému aktuálnímu počinu společnost Lindner.

Firma zatím z kalendáře publikovala jen několik fotografií, jelikož celý kalendář nabízí k zakoupení na svých stránkách.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video