Náhoda neexistuje - rozhovor s ředitelkou školy věštění Markétou Vernerovou | e15.cz

Náhoda neexistuje - rozhovor s ředitelkou školy věštění Markétou Vernerovou

Věšteckému umění se můžete naučit.
Věšteckému umění se můžete naučit.
• 
ZDROJ: Ženy - E15

Jan Franěk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na rozhovor s Markétou Vernerovou, věštkyní a ředitelkou školy věštění Vesperty, jsem se moc těšil, ačkoli nejsem zrovna esoterik. Víte co, každý to v uvnitř sobě má, tedy ne přímo esoteriku, ale svoji intuici. Je jen na něm, zda to bude rozvíjet a někam posouvat, nebo jestli bude stagnovat. Z Markéty je ono tajemno cítit už z pohledu.

Jak jste začínala vy?

Byly doby, kdy jsem naprosto nevěřila, že by něco mohlo existovat. Vyrůstala jsem v rozporuplné rodině. Jedna strana byla silně věřící a druhá striktně ateistická. I když jsem byla vychovaná takhle, netíhla jsem ani k jedné straně.

Pátrala jsem pro to, proč někteří lidí věří a jiní zase ne, hodně mě zaujalo poselství buddhismu, starých Egypťanů a Mayů. Jenže slepá víra je mi naprosto cizí, jsem zkrátka nevěřící Tomáš. Všechno si musím důkladně prověřit.

Proč si myslíte, že to funguje?

Já pořád pátrám po té energii, která to tady všechno řídí, ale to je samozřejmě naprosto nedosažitelný cíl. Ty energie proudí, skrz mě, skrz vás. Náš mozek ani moderní vědci nedokážou popsat celý a hluboko v něm se skrývá možnost tyto energie vnímat. Například telepatii popsal už Jung coby vědecky ověřený, ale nevysvětlený fakt.

Víte, člověk například oproti motýlu dovede vnímat jen velmi málo barev. Jsme prostě dost omezení a civilizace nás navíc osekala ještě daleko víc. Bohužel jsme jí tak poškození, tak narušení a ucpaní, že se napřed musíme oprostit od všech energií, co na nás civilizace nabalila, abychom byli čistí.

V tarotových kartách můžete vidět prostě obrázky, ale pokud v nich začnete vnímat příběh, budete zapojovat části mozku, které jste zatím nemohli využít. Karty budou prostředníkem, jak spatřit všechny barvy spektra. Ani nejlepší věštec přesně neví, jak to funguje, protože nás to všechny daleko přesahuje. Pokud vám někdo řekne, že to ví, tak nemluví pravdu.

Co vás tedy nakonec přesvědčilo?

Víte, před lety jsem založila relaxační centrum Relaxis, hlavně na základě mojí metody relaxační dotykové terapie. Našla jsem prostory kousek od Karlova náměstí a chtěla jsem to zpřístupnit pro všechny kategorie lidí. Stalo se z toho takové energeticky hodně pozitivně nabité místo a začalo přitahovat duchovně založené lidi. Hlavně díky nim se mi oči začaly otevírat a zpětně jsem si uvědomovala různé situace, jak to všechno do sebe zapadá.

5392722:normal690:true:true

Začala jsem nacházet odpovědi na věci, které jsem si nikdy nedovedla vysvětlit. Později jsem se rozhodla otevřít i věštírnu. Paní Simona Biggs je úžasná kartářka z rodiny, kde se vědomosti předávají z generace na generaci, ale coby manažer jsem potřebovala mít skutečnou jistotu. Hmatatelné a spočitatelné výsledky, abych věděla, že poskytuji skutečně kvalitní službu. Posílala jsem k ní všechny svoje známé a pak zjišťovala, na kolik se proroctví vyplnila. U karet se říká, že to je 70%-100%. U paní Simony Biggs to bylo skutečně i těch 100%. Lidé se k ní hojně vrací a i to je pro mě signál, že je vše v pořádku.

100% ? Tomu se mi nechce věřit.

Máte pochybnosti? Však tak je to správně! To je právě ten posun, protože si to půjdete ověřit. Budete o tom přemýšlet a vnímat a nebudete stagnovat. Nabije vás to energií a budete mít pocit, že to vyšší já u vás skutečně pracuje, že začínáte cítit, jak věci na světě fungují. Lidé pochybují a jsou nevěřící Tomášové, stejně jako já. Musím si všechno osahat a ověřit. Takže pokud budu mít výsledek z numerologie, potřebuji si to ještě ověřit u astrologa a u karet. Pokud nebude všechno korespondovat, tak tomu zkrátka věřit nebudu!

A to se vám vážně stane, že všichni věštci mají stejný výsledek?

Ano, jistě, o tom to přeci je! Oni mi přece musí povědět to samé! Kdyby ne, jak bych věděla, že to skutečně funguje? Proto člověk, který se věnuje třeba astrologii, by měl mít znalost i dalších oborů, aby si mohl výsledek, byť pro vlastní potřebu, ověřit. Kuchař taky nemůže vařit jen jedno jídlo, v přípravě jednoho pokrmu gastronomické umění nespočívá. Stejně tak by věštec měl rozvíjet svoje nadání celou řadou metod.

5392723:normal690:true:true

Tak vznikl nápad založit školu věštění Vesperty?

Ano. Komplexní výuka nejzákladnějších věšteckých oborů. Když půjdete na normální kurz, tak se například naučíte zvěrokruh, který se používá u většiny metod. U nás se zvěrokruh důkladně probere v astrologii, ale u dalších oborů už se mu čas věnovat nemusí. Pečlivě jsme sestavili studijní osnovy tak, aby do sebe všechno zapadalo. Studenti si u nás vyrobí i vlastní pomůcky, jako jsou runy a kyvadlo.

Vloží do nich svoji energii a zvolí si materiál podle svojí vlastní osobnosti. Jistě, člověk může jít do obchodu a koupit si to, ale když si to sám vyrobí, bude ho to lépe poslouchat, protože do toho vloží kus sebe. Navíc studenti se mají možnost kdykoliv během školního roku zeptat vyučujícího, poradit se s ním a sdílet svoje zkušenosti a pokroky. To je hodně velká výhoda, protože kde jinde získáte možnost své pokroky kdykoliv konzultovat s člověkem, který má čtyřicetiletou praxi. Moji lektoři jsou zapálení lidé, kteří mají skutečně bohaté zkušenosti s tisíci klienty.

To zní přesvědčivě

Ano, ale každý z nich musel napřed přesvědčit mě. Všechny jsem si důkladně osobně prověřila. Nemůžu si dovolit zaručit se za někoho, kdo by pak studentům neposkytoval špičkový výkon. V tomhle jsem dost důsledná, hodně mi záleží, aby to byli skuteční odborníci. Ti lidé mají svůj směr a umí to daleko líp, než já. Mají know how, co se nedá vyčíst z literatury. Takové, co se předává z pokolení na pokolení a získá se celoživotní zkušeností. To pak naši studenti získají.

Například numerologii a astrologii učí paní Věra Hofmanová. Soukromě dělá přes numerologii personalistiku pro velké firmy. Když někdo chce přijmout člověka a má třeba deset uchazečů, nadiktují rodná čísla a ona vyhodnotí, který se na tu pozici hodí nejvíce. Já osobně bych si bez ní už nikoho přijmout nedovolila. Mineralogii a karty má paní Simona Biggs a auru, runy a automatickou kresbu má Lea Machová.

Máte úspěch?

Ano, velký. Ta myšlenka je pro lidi velmi přitažlivá, protože člověk si během výuky může všechny metody ověřit a udělat si na ně vlastní názor. Při vědeckém experimentu jsou zapotřebí minimálně tři pokusy pro vyloučení náhody. U nás si student může nezávislých pokusů udělat třeba osm a skutečně si tak výsledek prověřit. Vyučování probíhá v sobotu a snažíme se v člověku prohloubit jeho schopnosti a ne ho demoralizovat tím, že bude dostávat pětky. Navíc každý to bude cítit jinak.

Když dáte otázku třem věštcům, každý vyloží svoje karty jinak a ty na něj budou jinak působit. Výsledná odpověď by ale měla být shodná! Snažíme se nejen o to, aby člověk pochopil principy věštění, ale hlavně o to, aby porozuměl sám sobě. Chceme, aby pochopil, proč je tady, jaká je jeho cesta, jak může zlepšit a zdokonalit sám sebe, život svojí rodiny, aby si uměl poradit v kritických situacích a mohl se lépe orientovat v tomto světě.

Věšteckému umění se můžete naučit.Autor: Ženy - E15

Jak by člověk mohl zdokonalit sám sebe?

Člověk si může myslet, že bude šťastný, když bude mít před barákem mercedes, nebo bude mít kabelku od Vuittona, když bude oslňovat na večírcích. To jsou pomíjivé věci. Koupte si luxusní auto a budete šťastní tři týdny. Pak zjistíte, že jste prázdní. Večírky začnou nudit a otravovat. Zjistíte, že to z vás vysává energii. Ovšem vědomosti, které člověk získá, které mu nikdo nemůže vzít, to je to pravé bohatství.

Bylo by úžasné, kdyby k tomu lidé dospěli, protože zkvalitní nejenom svůj vlastní život, ale i životy jejich rodiny a ostatních. Budou se chovat v souladu se zákony. Ne s těmi, co si tady vymysleli zase nějací lidé, ale s přírodními zákony. Ty nikomu nenadržují, jsou velice přímé a striktní a nikdo se před nimi neschová. No a o tom to je.

Může si například přivolat peníze?

Ano, samozřejmě i to lze. My se ale snažíme, aby člověk předně pochopil svou duši a zjistil, co doopravdy potřebuje a díky čemu bude šťastný. Pokud je ale skutečně vaší prioritou mít tučné konto v bance, ano, i to je možné. Můžete si obohatit život financemi, pokud to pro vás představuje ono bohatství. Můžete si přivolat třeba i lásku.

A tyhle zákony vážně fungují?

Ano, náhoda neexistuje. Vše se děje z nějakého důvodu. Jenže i když tohle většina lidí ví, stejně se nedokážou poučit a dělají tak stále znovu ty samé chyby. Je to jako na kolotoči, určitě jste se s tím setkali milionkrát, řeknete si „Ne, už zas!“ Jenže to „zas“ je vaše chyba. Kdybyste se poučili napoprvé, už by se vám to znovu nestalo. Lidé tak padají stále znova na hubu jenom proto, že se sebou neumí pracovat.

Asi se nemusím ptát, jestli se konkrétně váš život zlepšil.

Asi nejvíce mi pomohlo, když jsem si začala uvědomovat určité principy. Samozřejmě nemůžu říct, že chápu všechny vesmírné zákony. To nechápe nikdo, a pokud řekne, že ano, tak lže! Jsou to pro běžné lidi naprosto neuchopitelné věci, ale můžeme se přece jen trochu přiblížit.

Existují jedinci, kteří mají tak široký obzor, že vidí i za tu zástěnu a jsou schopní ledacos pochopit. Jenže to nedokážou reprodukovat dál. Je ale spousta lidí, kteří naprosto nevěří. Lidé, kteří přijdou se spoustou pochybností a nakonec pochopí sami sebe. Pokud pak budou dál na sobě pracovat, tak se jim to přičítá k dobru do dalších a dalších životů.

Myslíte si, že jsme tu na víckrát?

Jsme tady na víckrát. Nemyslím si to, vím to. Určitě se vám stalo, že jste někoho potkal a měl jste pocit, že ho znáte už roky. To nebyl jen pocit! Člověk se zkrátka setká se situacemi, které se nedají popsat, jako by pracovala ta část mozku, kde nejdou čerpat slova. Nechci dělat, že tomu rozumím. Tyhle principy by člověk měl přijímat s naprostou pokorou, i když je nechápe.

Ve svém životě jsem se setkala mnohokrát se situací, která mě přesvědčila. Můj život taky určitě nekončí, fyzická stránka ano, tělo se spálí, nebo hodí do vody. Ale moje vnitřní energie bude putovat, reinkarnací se dostane dál a bude pokračovat. Když dnes udělám velký kus cesty, pak budu navazovat. Pokud však ustrnu, tak mě ta cesta stejně čeká. Já se chci posunovat. Samozřejmě jsem se smířila s tím, že ta zvědavost, která mě táhne dál, nebude nikdy plně uspokojena. Že nikdy nepochopím princip vesmíru.

Zmínila jste Auru. Dokáže někdo vidět? Mě se to nikdy nepodařilo.

I vy ji můžete vidět, tu schopnost určitě máte. Asi jste na to nešel správně od lesa.

Můžete mi dát nějaké tipy?

Pokud chcete vidět auru, je dobré napřed začít meditovat, uklidnit celý svůj organismus. Ať už si pustíte Pět Tibeťanů, nebo Hip hop, je to jedno. Můžete meditovat třeba u svíčky, to záleží zkrátka na vás.

Posadíte si člověka naproti sobě před nějakou jednolitou plochu. Ze začátku nečekejte nějaké velké výsledky. Rozostříte si oči a zaměříte se na pozici třetího oka. Uvidíte ho dvakrát nebo třikrát, jako když máte v sobě dva litry slivovice. Pak se vám ten člověk slije zase do jednoho a uvidíte kolem něj takovou slabou konturu. Při tréninku se vám ta kontura bude zvětšovat, až kolem něj uvidíte velký obrys.

Mohl bych vidět i ty barvičky?

Víte, všechny děti se s touto schopností rodí, ale civilizace je o to připraví. Vy ji můžete probudit, a čím více budete trénovat, tím více auru budete schopen vidět barevně. I to, že tryská několik metrů od pozorovaného jedince. Je dobré umět se na auru zaměřit, protože pak podle barvy vidíte, kdo proti vám stojí. Vůbec ale nedoporučuji trénovat tak, abyste ji viděl pořád. Vidět chumel lidí a kolem nich všechny jejich aury, to už je moc. Hodně by vás to omezovalo a nakonec byste zjistil, že jste nešťastný. Naučte se to vnímat až do barev, ale musíte vědět, kde máte svou hranici.

Autor: Jan Franěk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video