Názor muže: Ideální Vánoce | e15.cz

Názor muže: Ideální Vánoce

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vánoce jsou z mnoha hledisek svátkem číslo jedna. Každý si jejich ideál představuje jinak. Velký rozdíl v představách panuje nejen mezi generacemi, ale také mezi pohlavími.

Něco jako univerzální ideální Vánoce neexistuje. Představa každého jedince se liší dle jeho kulturních zvyklostí, morálních postojů, stáří, osobních preferencí a rodinného zázemí. Jinak si bude nejlepší možné Vánoce představovat dvacetiletý single, jinak padesátiletý zasloužilý otec od rodiny. Přesto budou mít něco společné.

Hromada jídla

Vánoce jsou prostě svátky žrádla. Několik kilo kapra a řízků různých barev, kýbl bramborového salátu, krabice cukroví, nejrůznější exotické pochoutky na večer.

To je to, co drtivá většina mužů od Vánoc očekává. Velký důraz se klade především na velké množství masa jakéhokoli druhu. Dieta prostě na pár dní musí ustoupit stranou před haldou masných výrobků.

Salát je dobrý na přikusování, ale příloh má člověk v české kuchyni plno během roku, takže proč si zaplácnout žaludek bramborami, byť v lepší formě v podobě salátu? Cukroví je spíše pro ženské. Chlap si sem tam uždibne, vyzkouší, ochutná, ale je dobré ho mít naservírované večer na stole. Bohatost svátků se tím umocní.

To se ostatně týká i nejrůznějších exotických pokrmů a pochutin. Mořské plody, speciálně upravené olivy, tučné sýry, cizokrajné ovoce atd. Věci, po kterých člověk mlsně pokukuje v obchodě, ale zdají se mu příliš drahé, si může o ideálních Vánocích dopřát.

Kvalitní alkohol

K dobrému jídlu patří samozřejmě dobré pití. Ideální Vánoce jsou pro muže takové, kdy se přestane hledět na nějakou tu korunu a koupí se dražší a kvalitní alkohol, který jen umocní gurmánský požitek. Zalévat kapra či řízek nějakým neobvyklým a speciálním pivem či vybraným značkovým vínem by mělo být samozřejmostí.

Na dlouhé vánoční večery, kdy v televizi běží jen pohádky nebo pitomosti typu Pretty Woman, se navíc na dobré trávení hodí nějaký zajímavý digestiv v podobě kvalitního tvrdého alkoholu. Dopřát si večer pěkně v teple a v rukou hladit sklenku s arménským koňakem, řeckou brandy, irskou whiskey, americkým bourbonem, srbskou rakijí či ukrajinskou vodkou, to je snem většiny mužů.

Hi-tech hračky

Konzum Vánoc samozřejmě znamená v ideálním světě obrovskou nadílku. Ponožky, spodní prádlo, pantofle nebo pěna na holení do ní ale nelze počítat. Nejsou to ty pravé dárky.

Věci, po kterých toužíme, ne věci, které potřebujeme, to jsou ty správné dárky. Samozřejmě, že muž ocení i nějakou tu textilii, nástroj, který se mu hodí do práce, dobrou knihu apod., ale hračky jsou hračky.

Pořekadlo o tom, že v každém muži se stále skrývá malý chlapec, prostě není daleko od pravdy. Muži už si ale nehrají s klasickými hračkami. Vyžadují něco sofistikovanějšího. V moderní době jsou to nejrůznější technologická a elektronická udělátka – mobilní telefony, periferní zařízení k počítači, domácí kina, fotoaparáty, kamery, nejrůznější vylepšení do auta atd. Jejich zkoušením a učením se s nimi muž Vánoce příjemně stráví.

Sex

Muž dostal svůj příděl dárků, dostatečně se najedl, napil a ještě jednu tělesnou potřebu by potřeboval ukojit ke své naprosté spokojenosti. Tou potřebou je pochopitelně sexuální pud. Uvolněnost a pohoda vánoční atmosféry se dá velice dobře zužitkovat k milostným hrátkách v intimitě plápolání vánočních svíček (v lepším případě hořícího krbu).

Skutečně ideální to bude v okamžiku, kdy dojde k druhému (neveřejnému) kolu obdarovávání, které s sebou přinese vyzkoušení nových sexuálních hraček, erotického prádla či kostýmů.

Klid / výlet / akce

Mužské ideální Vánoce se mohou v představách rozdělit a dále pokračovat třemi různými směry. Především pro starší a unavenější ročníky bude nejlepší, když se jim podaří Vánoce strávit v maximálním klidu, pohodě a lenošení. Jejich snem je odpočinout si od práce, fyzické námahy, stresu a starostí.

Jiný typ muže ale dá raději přednost výletu nebo nějaké zábavné akci. Mezi to ovšem nelze počítat povinné návštěvy příbuzných. Naopak. O ideálních Vánocích se návštěva tchýně pro tento rok vynechá. Místo toho se o prvním a druhém svátku zajede do hor lyžovat, do aquaparku vyblbnout, na bowling si zakoulet apod.

Žádné hádky a řeči

Ideální Vánoce z mužského pohledu mají ještě jeden důležitý atribut a tím je nekonfliktní prostředí v domácnosti. Hádavé manželky, zlobivé děti, protivní příbuzní, nic z toho do správného prožití vánočních svátků nepatří. Pro skutečně zoufalé případy může být nejlepším možným dárkem dočasné onemocnění hlasivek jejich ženy.

Rozhodně se po těch několik dní nesmí řešit jakékoli problémy. Ty je třeba odsunout až po svátcích. O ideálních Vánocích tak pro muže neexistuje ani jakékoli mytí nádobí, úklid či pomoc při přípravě pokrmů. Jenže jako vše ideální, i toto je pouze snem, od něhož bývá zpravidla realita více či méně vzdálená.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video