Názor muže: Ženy a smysl pro humor | e15.cz

Názor muže: Ženy a smysl pro humor

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krása, přívětivost i inteligence. To bývají ty nejvýznamnější a nejčastěji zmiňované vlastnosti, kterými je schopna žena zaujmout muže. Smysl pro humor může být často ještě důležitější.

Muž obvykle se ženou v podobě doprovodu počítá do divadla, do lepší společnosti, na dovolenou (někdy) a do postele. V hospodě, u grilování či u sledování sportu ale bude ve většině případů dávat přednost výhradně pánské společnosti svých kamarádů, kumpánů či kolegů.

Teprve mezi nimi se dokáže bez limitů uvolnit, dobře pobavit a především dosyta zasmát. Ve většině případů tohoto nelze dostatečně docílit v přítomnosti žen. Pomineme-li skutečnost, že muži se zde chtějí alespoň na chvíli svých poloviček zbavit, tak problém spočívá především v tom, že s ženskýma prostě není taková sranda.

Mužský humor

Český humor je sám o sobě velice specifickou záležitostí. Každý, kdo kdy vycestoval do zahraničí a poznával cizí kultury, zjistil, že cizinci nemají pro český smysl pro humor příliš pochopení. Češi (a především právě čeští muži) si libují ve vtipech černých, morbidních, nechutných a tvrdých. A přesně takové druhy anekdot padají v mužských kolektivech, často doplněné o vhodně načasované vulgarismy.

Není proto divu, že jemná ženská duše nemá pro podobný druh zábavy zpravidla pochopení. I kdyby byly vtipy prosty vulgarismů, násilí i netaktnosti, není zaručeno, že je ženy pochopí. Nemálo kdy je i méně sofistikované záležitosti třeba ženám vysvětlovat, což je pro mužského baviče dost frustrující. O to víc, snaží-li se objekt svého zájmu právě na humor sbalit.

Když žena chápe

Určitému (špatně definovatelnému) procentu žen naštěstí příroda darovala mozek a myšlení více podobné tomu mužskému. Občas se jedná i společenský vývoj, kdy je dívka vychovávána v chlapeckém kolektivu, disponuje staršími bratry atd.

To pak mívá krom jiných deformací za následek i to, že takovéto ženy jsou mužskému smyslu pro humor více nakloněny.

Některé dokážou dokonce i vtipy velice dobře vyprávět, což už je jev velice vzácný. Aniž bych se chtěl touto poslední poznámkou dámské části čtenářstva dotknout, ruku na srdce milé dámy, kolik znáte žen, které jsou dobrými vypravěčkami anekdot a dokážou spolehlivě rozesmát půl hospody?

S humorem roste cena na trhu

Vzácnost žen se smyslem pro humor způsobuje, že jejich popularita v mužském kolektivu roste do astronomických výšin. Trápíte se pětkrát týdně v posilovně, držíte diety a investujete značné finanční prostředky do sexy oblečení podle nejnovější módy, abyste upoutaly to správné mužské oko?

Rybník vám může vypálit úplně obyčejná holka s pár kily navíc, starým tričkem na sobě a roztřepanými konečky vlasů, která se ale u stolu v hospodě neustále směje, bez problémů se začlení do mužského kolektivu a dokáže jej i bavit. To je žena, kterou v tu chvíli chce mít každý muž za svou partnerku, kterou může bez obav přivést na setkání s kamarády, kterou mu budou všichni závidět.

Sranda z žen

Nejlépe pak dopadnou ženy, které jsou schopny sebekritiky, nebo dokonce zvládnou seknout do svého vlastního pohlaví. Když muž slyší starý a omšelý vtip: „Víš jak rozzáříš ženě oči? Když jí posvítíš baterkou do uší,“ z dámských úst, tak ho to dokonale vyřídí. Takové dámy, co jsou nad věcí, si vyslouží po zásluze v pánské společnosti jen to nejvyšší hodnocení.

Ta, která se bude při vyprávění vtipů jen červenat, nebo dokonce tupě zírat, prostě nebude nikdy tak populární, třebaže může být atraktivní v mnoha jiných ohledech. Není ovšem třeba panikařit. Stále většinu žen muži vnímají jako ty, které mají nedostatečný smysl pro humor. Nějak se s tím automaticky počítá.

Opak je spíše příjemným překvapením. Rozhodně se tak nevyplatí přetvařovat se, nebo hrát humoristku, pravda totiž vždy vyjde ve své hořkosti na povrch. I když je fajn mít ženu chápající humor, většině mužů postačí, budou-li mít partnerku, která jim jejich veselí nebude alespoň kazit. Nasadíte-li kyselý úsměv v okamžiku, kdy skupina můžu vytváří legraci, pozbudete tím okamžitě na své atraktivitě, ať už je v počátku jakákoli.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video