Nechce se vám na ples? Co takhle tanec jako milostná předehra? | e15.cz

Nechce se vám na ples? Co takhle tanec jako milostná předehra?

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Opakuje se vám to každý rok? Každý rok přemlouváte muže nebo sebe, abyste šli na ples? Tak zkuste k tomu přemlouvání připojit něco, co zaručeně zabere – tanec je druh milostné předehry.

Na tom, že nám tanec otevírá cestu k milostným hrátkám, se shodlo několik odborníků jak z řad sexuologů, tak také psychologů. Pokud si stěžujete na to, že vás partner zanedbává po stránce sexuální, vyzkoušejte prvně tanec. Totéž můžete doporučit vašemu partnerovi, pokud si stěžuje, že se mu od vás nedostává ono milostné potěšení.

Na ples se snažíte být upravená a krásná a to samé musí vypilovat váš muž, ať se mu chce či nikoliv. Tedy už se otevírá jedna dobrá vlastnost, která je společná s „plesáním“. Prostě na plese chcete zazářit, takže vypadáte božsky, tedy trochu jinak než celý rok, proto se jedná o jednu z prvních věcí, která pozvolna vede k úspěchu. Dalším krokem je právě tanec. Pojďme se na jednotlivé nejběžnější plesové tance podívat pod lupou (nejen) erotiky.

Valčík

Pokud se vám zdá, že tento tanec je sice tradiční, ale nemá v sobě nic erotického, tak se mýlíte, zkuste si valčík prostě jen užít, není nutné být v něm mistr světa. Následně zjistíte, jak lehké máte tělo, jak vaše tělo, jemně v pase přitisknuté k partnerovi, postupně splývá s jeho tělem. Lehoučce se začínáte vznášet a rozpaluje vás každý letmý dotek a postupně zjišťujete, že už se nechcete odtrhnout, totéž cítí váš partner, a tak se při tanci lehce vznášíte nad zemí.

Již za dob strohé a přísné společenské etikety bylo zvykem valčík tančit tak, že taneční pár byl velice blízko vedle sebe. Právě díky těmto přísným pravidlům tento tanec představoval ve své době jedinou možnost dotýkat se na veřejnosti svého partnera. Následně za pár let se valčík stal neodlučitelnou součástí svateb. Již pro svůj půvab, bohatou symboliku a historii. Waltz vznikl spojením valčíku a laendlerem, je „moderní“ a vznešenější obdobou valčíku. Atraktivní vlnění a rychlé změny v rychlosti těla přináší potěšení každému páru, je to smyslný a romantický tanec.

Polka

Tanec polky není sice již tak splývavým a povznášejícím tancem, zato se v něm skrývá živelnost a hravost.

Když polka v 19. století vznikala, byli z ní lidé nadšení, protože končily časy rozněžnělé barokní a rokokové zámecké hudby a přišlo trochu něco „divočejšího“ a přístupného všem lidem, šířila se lidová píseň a vznikaly kroky polky. Když tančíte polku, lehce se vám točí hlava a nohy se pletou, lidé to připisovali zamilovanosti, však netušili, stejně jako dnes, že je to kouzlo daného lidové tance, proto také polka spojovala nejen těla, ale i duše. A tak se polka začala tančit na všech „věnečcích“, rozlučkách se svobodou, masopustech a bálech pro radost těla i duše.

Tango

Tanec předávaný po generace tanečníky Tanga má svůj původ v brlozích a zapadlých uličkách v Argentině. Po více než 100 let byl považován za příliš nemravný pro taneční sály. Začátkem 19. století se po úpravách stal v Evropě módním. Překvapivě není těžké se tento tanec naučit.

Tango vyvolává žádost a touhu. Když střídáte pravidelně kroky pomalé a rychlé spolu s otáčkami, zjistíte, jak se navzájem vaše těla přetahují, i když je žena vedena, cítí partner, jak se snaží táhnout a přitahovat ho k sobě, ale zároveň díky postavení hlavy to vypadá, jako by se odtahovala. Právě proto vyvolává v partnerovi touhu, touhu zmocnit se jí a nepustit, žena cítí jistou přitažlivost a chce být součástí partnerovi žádostivé touhy, touží ho trápit a přitom milovat. Je to tak, smyslné tango je jistě milostnou předehrou a je korunou přitažlivosti.

Slowfox

Slowfox (též Slow Foxtrot) je „nedbale elegantním“ standardním tancem původem z Velké Británie. Historie slowfoxu Foxtrot byl poprvé uveden v Evropě těsně před druhou světovou válkou. V počátcích byl slowfox vášnivý tanec s rychlými a pomalými pohyby. Název prý pochází od tanečníka Harryho Foxe. Evropským lektorům se nelíbil divoký charakter a začali ho zklidňovat.

Tento nejtypičtější anglický tanec je prý pro své přesně dané tempo, dlouhé kroky a stavění se na špičky považován za nejtěžší tanec na světě. Při tom má ale schéma jednoduché a zpevněné postavení těl partnerů vyvolává chuť dotýkat se a porušovat pravidla. Tedy také slowfox má svůj skrytý erotický charakter.

Quickstep

Quickstep se vyvinul z foxtrotu. Quickstep je tanec, který vás během taneční sezóny určitě více než jednou dostane na taneční parket. A dostane vás doslova, jelikož je to šťastný tanec plný optimizmu, který vás snadno ponese po tanečním parketu. Svěží hudba, překvapivé kroky a dobrá bezstarostná nálada - to je QUICKSTEP, to je chuť sbližovat se, chuť poznávat svá těla. Je to dynamický tanec založený na chůzi a proměnách, proměnách kroků, tváře, citů, strhne vás jeho vznešená zběsilost.

Paso Doble

Španělský teatrální tanec, který vyjadřuje souboj toreadora s býkem. Tanečnice představuje v tanci muletu, tanečník toreadora. Charakterem tance je vášeň a arogance. Paso Doble tento latinskoamerický tanec má v sobě dech beroucí vášeň jako většina tanců patřící do této skupiny (jako Jive, Cha-cha, Rumba, Samba, Salsa, Bolero atd.). Už při tanci zjistíte, že to jinak nejde než, že se musíte nechat strhnout vášní.

Podobně jako u Samby obsahuje tanec také složku jiskrného flirtu a nezávazné koketnosti, u Samby tyto složky gradují. Samba prý mohla vzniknout ze slova či výrazu „zambo“, označujícího potomka černocha a domorodé ženy nebo pochází z portugalského slova „semba“ a znamená božskou tanečnici. Proto je to také tanec připomínající vášnivé milování a nezbude vám nic jiného než se tančením nechat pohltit a užít si ho.

Zapalte tedy své srdce a rozpoutejte vášnivou bouři tanců na parketu každého plesu, o tom, že poté budete hvězdami večera i doma v posteli, nebude pochyb.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video