Nej podprsenky světa - tyhle kousky si asi jen tak nekoupíte... | e15.cz

Nej podprsenky světa - tyhle kousky si asi jen tak nekoupíte...

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podprsenka provází ženy už od konce 19. století, a dnešní doba jí na popularitě nijak neubírá, spíše naopak. Možná proto je často i předmětem (nejen) módních experimentů, z nichž občas vznikají i poměrně unikátní kousky...

Nejdražší

„Tahounem“ na tomto poli je bezesporu značka spodního prádla Victoria’s Secret, která každoročně na svou prestižní přehlídku Victoria’s Secret fashion show, nechává vyrobit jednu unikátní podprsenku tzv. Fantasy Bra. Její hodnota se obvykle pohybuje v řádech miliónů a na přehlídce ji „na vlastní kůži“ předvádí některá ze světových topmodelek, tzv. andílků.

Luxusní skvosty tak měly příležitost obléci např. Karolína Kurková, Miranda Kerr nebo Alessandra Ambrosio, která představila model podprsenky posázený ametysty, safíry, rubíny a diamanty jehož cena se vyšplhala na v přepočtu 47 milionů korun.

Pokud byste si chtěli nějakým „unikátem“ udělat radost, jsou prodejné, jak už je ale asi jasné, budete muset sáhnout pokladny hodně hluboko. Např. zmíněná Floral Diamond bra značky Victoria’s Secret, je k dostání v setu obsahujícím podprsenku a parfém a stojí v přepočtu téměř 54 milionů korun. Set je k vidění na New Bond Street store v Londýně.

Drahocenné podprsenky ovšem nejsou pouze doménou značky Victoria’s Secret. Okolo čtyřiceti klenotníků dávalo téměř celý rok dohromady podprsenku z ryzího zlata a briliantů, v závratné hodnotě kolem 20 miliónů korun. Majitel společnosti Birmingham Estate and Jewelry Buyers Anthony Aubry, ji pojmenoval po své manželce Ritě.

Nenovějším přírůstkem do rodiny podprsenkových klenotů je pak zlatá podprsenka vážící téměř 1kg, kterou vyrobili k příležitosti otevření nového obchodního centra ve městě Jiujiang v Číně.

Nejslavnější, největší a nejužitečnější

Výjimečná ovšem může být i podprsenka, která na první pohled vypadá zcela obyčejně. Černá látková retro podprsenka, kterou si můžete prohlédnout i ve fotogalerii, žádným zlatem ani drahokamy nedisponuje, přesto však byla v aukci vydražena za mnohonásobek své pořizovací ceny. Její nositelkou totiž nebyl nikdo jiný, než nesmrtelná Marylin Monroe. Ta měla sice opravdu ženské tvary, ovšem na obří podprsenku umístěnou na budově ITV Southbank by to asi nestačilo. Výrobu největší podprsenky světa má na svědomí společnost Vanish, která kampaní „Wear it pink“ podporuje boj proti rakovině prsu.

S rakovinou prsu ostatně souvisí i podprsenka, která zde zřejmě vítězí, co se týče užitečnosti a praktičkosti. První podprsenku s detekcí rakoviny prsu testuje jedna Americká společnost. Ta by měla umět rozpoznat jakoukoliv změnu v chování tkáně.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video