Nejlépe placenou spisovatelkou světa je autorka Padesáti odstínů šedi | e15.cz

Nejlépe placenou spisovatelkou světa je autorka Padesáti odstínů šedi

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Časopis Forbes každoročně vydává žebříček nejlépe placených spisovatelů za uplynulý rok. V posledních třech letech v něm vítězil autor detektivek James Patterson, letos však záhady převálcovala tvrdá erotika.

Nejlépe placenou autorkou a zároveň jménem, které nejrychleji prodává, se za minulý rok stala Erika Leonard Mitchell, autorka úspěšných erotických románů Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody, publikující pod pseudonymem E. L. James. V češtině díl vyjde v češtině na začátku září.

Příběh mladé studentky Anastasie Steele a dominantního multimilionáře Christiana Greye se od standardní „červené knihovny“ odlišuje především explicitním popisem erotických scén, v nichž převažují sadomasochistické praktiky, a dokázal pobláznit ženy po celém světě.

Padesát odstínů šediAutor: Ženy - E15

Jen prvního dílu trilogie Padesát odstínů šedi se během prvních osmi měsíců prodeje měsíců prodalo 70 milionů kopií. Celkově pak Erika Mitchell vydělala v minulém roce 95 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 1,9 miliardy korun.

Minulý vítěz v žebříčku nejlépe placených spisovatelů světa James Patterson tentokrát skončil na druhém místě s výdělkem 91 milionů dolarů. Třetí příčku pak obsadila Suzanne Collins, autorka bestselleru Hunger Games.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video