Nejlépe placenou spisovatelkou světa je autorka Padesáti odstínů šedi

Časopis Forbes každoročně vydává žebříček nejlépe placených spisovatelů za uplynulý rok. V posledních třech letech v něm vítězil autor detektivek James Patterson, letos však záhady převálcovala tvrdá erotika.
Nejlépe placenou spisovatelkou světa je autorka Padesáti odstínů šedi
19.8.2013 13:00 |

Nejlépe placenou autorkou a zároveň jménem, které nejrychleji prodává, se za minulý rok stala Erika Leonard Mitchell, autorka úspěšných erotických románů Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody, publikující pod pseudonymem E. L. James. V češtině díl vyjde v češtině na začátku září.

Příběh mladé studentky Anastasie Steele a dominantního multimilionáře Christiana Greye se od standardní „červené knihovny“ odlišuje především explicitním popisem erotických scén, v nichž převažují sadomasochistické praktiky, a dokázal pobláznit ženy po celém světě.

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi

Jen prvního dílu trilogie Padesát odstínů šedi se během prvních osmi měsíců prodeje měsíců prodalo 70 milionů kopií. Celkově pak Erika Mitchell vydělala v minulém roce 95 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 1,9 miliardy korun.

Minulý vítěz v žebříčku nejlépe placených spisovatelů světa James Patterson tentokrát skončil na druhém místě s výdělkem 91 milionů dolarů. Třetí příčku pak obsadila Suzanne Collins, autorka bestselleru Hunger Games.

Autor článku: MK
Zdroj: Archiv

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění