Nejlepší tipy na relaxaci | e15.cz

Nejlepší tipy na relaxaci

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podzimní sychravé počasí, únava z poklesu teploty, nechuť pracovat ve dnech, kdy slunce skoro není vidět. Tato situace si vysloveně říká o trochu té relaxace k osvěžení těla i ducha.

Hledáte chvilku sama pro sebe, nebo si chcete dopřát oddechu a pohody se svým partnerem? Nabízíme vám pro inspiraci několik tipů, jak relaxovat tělo a mysl o samotě či s mužským protějškem. Své si zde najdou šetřílci i rozhazovační, cestovatelé i peciválové, sportovci i lenoši.

MASÁŽ

Jedním z nejoblíbenějších regeneračních zážitků bývá masáž. Nic nedokáže tak dobře uvolnit tělo, nechat odpočinout svaly a dodat pocit očisty jako masáž. Na výběr máte dlouhou řadu různých technik pro odlišné situace. Máte za sebou krušný pracovní týden, kdy jste byla celou dobu na nohou? Silná masáž odstraňující nahromaděnou kyselinu mléčnou ve svalech vás zbaví bolesti a zatuhlin.

Tip redakce: Egyptská masáž: Relaxace egyptských faraonů

Chcete-li si spíše příjemně poležet, zakusit uvolnění, pohodu a příjemné doteky, můžete vyzkoušet různé masáže hladící, epilační či masáže za použití zvláštních přísad. Typickými příklady jsou masáže čokoládové, medové, čistící, aromaterapické nebo speciální bahenní. Po takových procedurách získáte skvěle hladkou a příjemnou pokožku, zbavíte se psychického stresu a zažijete nečekané požitky.

WELNESS

Moderní termín wellness je v podstatě nástavbou nad obyčejnou masáž. Jedná se o intenzivní třeba víkendovou kůru, v níž naleznete krom masáže nejrůznější koupele, pobyt ve vířivce, plavání, saunu, degustaci vín, fitness, spinning a mnoho dalšího.

Tip redakce: Parní lázeň: krok k odpočinku i ke zdraví

Samozřejmě pokud na víkend zajedete se svým partnerem, čekají vás nejrůznější relaxační aktivity i po večerech soukromě. Ostatně sex je také jednou z nejlepších relaxací.

Pohyb

Relaxace pohybem je vlastní především mužům, ale také některé ženy to vyhledávají. Máte práci, u které sedíte deset hodin denně v kanceláři u počítače? Pak právě fyzická činnost a pohyb pro vás může být tou pravou relaxací a odpoutáním od jinak běžného sedavého života. Uděláte-li něco pro své tělesné zdraví a fyzickou kondici, vrátí se vám to na lepší psychice a čerstvější mysli. Po náročném pohybu se o mnoho lépe usedá na židli ke stolu.

Zkuste si zajít zaplavat, do posilovny, na aerobik, vyzkoušejte nejrůznější hry typu tenis, squash, třeba i obyčejný bowling, přestože pohyb u něj není až tak výrazný.

Tip redakce: Kruhový trénink - rychle, bezbolestně, zábavně

Ideální samozřejmě bude, pokud se z nárazové relaxace stane pravidelná záležitost. Ve finále zjistíte, že je takto mnohem snazší překonávat stresová období, časy nepříjemného počasí, velkého množství práce atd.

Kniha a romanťák

Spousta žen se těší na dovolenou s tím, že si lehnou na pláž, nechají do sebe prát sluníčko a k tomu si vezmou na čtení něco jednoduchého, nenáročného a líbivého. Proč si pohodu čtení nedopřát také doma bez pláže a slunce?

To může být nahrazeno horkou vanou, postelí a více ohřátým topením. Červená knihovna, klasický román nebo detektivka. Tyto jsou knihy vhodné k relaxaci, jejichž pročítání můžete kdykoli přerušit nebo ukončit, pokud se jich dostatečně nabažíte. Totéž platí i pro nenáročný film na večer.

Tip redakce: Nemusíte si knihy jen kupovat, můžete je i vyhrát. Na webu Ženy.cz pořádáme ve spolupráci s Knihou.cz pravidelné soutěže o zajímavé knižní tituly!

Dobré jídlo a čokoláda

Dobré jídlo doma či v restauraci dokáže nejen zasytit, ale také vyplavit endorfiny a navodit pocit štěstí. K dobrému pokrmu neodmyslitelně patří příjemná atmosféra a kvalitní víno.

Nemáte-li čas, peníze a chuť na velké menu, můžete si vystačit s klasickou ženskou záplatou na nervy v podobě čokolády. Ta se hodí také pro chvíle osamění, protože dobré jídlo je většinou ještě lepší ve dvou, zatímco čokoládu schroupete bez problémů sama.

Tip redakce: Pořiďte si čokoládovou fontánu nebo nádobu na čokoládové fondue a vychutnejte si čokoládu výbornou tekutou čokoládu!

Ruční práce

Stejně jako může pro mnohé z vás na první pohled v relaxaci znít divně slovo pohyb, také slovo práce nevypadá příliš relaxačně. Nejedná se ale o práci fyzicky či psychicky namáhavou. Naopak je to činnost, která uvolní tělo a mysl a přitom vyplodí hmatatelný výsledek.

Typickými ženskými činnostmi jsou vyšívání, tvorba šperků z korálků, pletení nebo háčkování. Zapněte si k tomu televizi, pusťte hudbu a uvidíte, jak vás tvoření bude bavit.

Tip redakce: Kreativní tvoření: technika korálkování

Babinec

Odpočinek od práce, od manžela, od dětí, pořádně se vypovídat, pomluvit své okolí, dozvědět se nové drby a přitom si třeba nalakovat nehty a napít se nějakého toho alkoholu.

Přečtěte si také: Pět dobrých důvodů, proč si hýčkat kamarádky

Za kombinací těchto činností se skrývá starý dobrý dámský dýchánek. V přítomnosti kamarádek se jistě dokážete pořádně uvolnit a zapomenout na tvrdou realitu současného světa. Muži chodí na pivo do hospody, vy si udělejte posezení v obýváku, kavárně nebo v parní lázni.

Nakupování a zkrášlování

V současné konzumní době se stalo pro ženy módním užívat si během nákupů. Nejedná se pochopitelně o shánění potravin na týden dopředu, dětských botiček na zimu či vyjednávání reklamace elektrického spotřebiče. Místo toho si vezměte s sebou jednu dobrou kamarádku, zajděte si vyzkoušet nějaké hadříky, dejte si kafe, kupte další pár bot a užijte si všech lákadel moderních obchodních domů.

V těch se často nacházejí také nejrůznější zkrášlovací služby. Vylepšení vlastního zevnějšku je pro spoustu dam vítanou relaxací. Zajděte si na manikúru, ke kadeřnici, na kosmetiku, rychlou masáž noh, pleťovou masku, cokoli vás napadne. Domů se vrátíte krásnější, sebevědomější, odpočinutější a uvolněnější.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video