Nejmenší restaurace na světě | e15.cz

Nejmenší restaurace na světě

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud chcete mít během večeře pro dva naprosté soukromí, je tato restaurace v Itálii určená právě pro vás. Restaurace Solo Per Due ve vesničce Vacone totiž nabízí pouze jeden jediný stůl pro dva.

Solo Per Due, v překladu „jen pro dva“, je nejmenší restaurace na světě, což z ní učinilo neobyčejný zážitek pro návštěvníky do Itálie, zejména romantiky a snílky.

Nejde však o nijak lacinou záležitost, jedna večeře nebo oběd pro dva vás bude v této restauraci stát v přepočtu více než 12 tisíc korun, proto ji většinou využívají páry k oslavám zvláštních příležitostí, jako je výročí svatby nebo narozenin. Otevřeno je celoročně, na obědy i večeře. Rezervovat restauraci lze pouze prostřednictvím e-mailu a rezervaci je nutno nejméně sedm dní před plánovaným datem.

Budova, ve které restaurace sídlí, pochází z devatenáctého století a nachází se ve velmi působivém historickém místě. V areálu jsou pozůstatky římské vily, kterou Carlo Piazza Bartolomeo (1703) identifikoval je jako vilu latinského básníka Horacia.

Solo per dueAutor: Ženy - E15

Restaurace je obklopena zahradou s nádhernou sbírkou palem z celého světa, jako jsou Trachycarpus fortunei, Trachycarpus, Phoenix canariensis Martianus, Phoenix, Phoenix dactylifera reclinata, Butia capitata, Bhaea armata , Washingtonnia filifera, Sabal mexicana, Chamaerops humilis a několik druhů Cycas revoluta.

SOLO PER DUE podle svých informací nabízí výhradně italskou kuchyni, založenou na využití čerstvých surovin, včetně gastronomických specialit, jako jsou extra panenský olivový olej, ovčí sýr, široký výběr z lesních hub, lesních plodů, domácí těstoviny a chléb a místní sladkosti a koláče. Za šampaňské, kvalitní italská vína a speciální květinová aranžmá na přání si pak ještě připlatíte.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video