Nejúspěšnější světový pianista Richard Clayderman poprvé vystoupí v České republice | e15.cz

Nejúspěšnější světový pianista Richard Clayderman poprvé vystoupí v České republice

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Richard Clayderman, vlastním jménem Philippe Pagès, uměl již ve věku šesti let noty plynuleji než mateřský jazyk. Podle Guinessovy knihy rekordů je dnes vůbec nejúspěšnějším klavíristou světa ...

Na exkluzivním koncertě v Praze ,pořádaném společností JVS Group, představí Richard Clayderman v sobotu 7.12.2013 od 20:00 hodin v Kongresovém centru v Praze spolu se svým smyčcovým triem poslední album Romantique. Díváci se však mohou těšit i na řadu dalších nezapomenutelných skladeb včetně světoznámé Balady pro Adeline, která znamenala zlom v jeho kariéře a zajistila mu světový věhlas.

Balady pro Adeline, kterou složil skladatel Paul de Senneville pro svoji dceru Adeline, se v podání Richarda Claydermana prodalo dvacet dva miliónů kopií v třiceti osmi zemích světa.

Richard Clayderman však nezůstal jen u klavíru a začal se věnovat také skladbě. Jeho dokonalý mix klasických klavírních skladeb s popem, vlastní romantické sonáty a originální interpretace světových skladatelů oslnily celý svět.

Nejraději vystupuje přímo na koncertech - dokázal odehrát až dvě stě koncertů během dvou set padesáti dnů. Jak sám říká: „Bez živého vystupování a blízkého kontaktu s publikem si svůj život ani nedovedu představit.” Němečtí žurnalisté ho dokonce označili za největšího popularizátora hry na piano od doby Ludwiga van Beethovena.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video