OBRAZEM: Felix Slováček slavil sedmdesátiny v Lucerně! | e15.cz

OBRAZEM: Felix Slováček slavil sedmdesátiny v Lucerně!

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skladatel, hudebník a dirigent Felix Slováček slavil 23. května 2013 krásných 70 let. Ke svému životnímu jubileu uspořádal v pražské Lucerně velkolepý benefiční galakoncert "Felix 70".

Na benefiční galavečer dorazila nejen řada nadšených obdivovatelů jeho hudebního umění, ale také vystoupila zde i řada slavných osobností českého showbusinessu. Na pódiu v diváky nabité Lucerně tak společně s Felixem Slováčkem vystoupili například Karel Gott, Pavel Šporcl, Monika Absolonová, Hana Zagorová, Jitka Zelenková, Petra Janů, Laďa Kerndl, Leona Machálková nebo Eva Pilarová a mnoho dalších a nechyběli ani manželka Dagmar Patrasová, syn Felix a dcera Anna.

Jaký byl koncert? No, mně se líbil“, sdělil naší redakci s humorem sobě vlastním Felix Slováček a dodal: „Jsem opravdu rád, že jsme se tam všichni takhle sešli a myslím, že se koncert vydařil, všechno vyšlo přesně do puntíku tak, jak jsme si to naplánovali. Nejvíce mne ovšem potěšilo, že tam byla se mnou moje rodina, manželka i děti, všichni jsme si společně i zazpívali, bylo to hezké.“

Ke svému významnému životnímu jubileu dostal umělec také několik atypických dárků. V Lucerně převzal během koncertu od svého kamaráda Dr. Zdeňka Doležala čestný doktorát, který se dává výjimečně jednou za rok významným osobnostem. Nejhezčí dárek si však připravily jeho děti - společně se všemi účinkujícími na koncertu Felix 70 pro něj nahrály a nazpívaly v novém aranžmá píseň Nejhezčí dárek autorů Jiřího Zmožka a Zdeňka Rytíře.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video