Odborný časopis Zdravotnictví a medicína oznámil výsledky 15. ročníku soutěže Sestra roku | e15.cz

Odborný časopis Zdravotnictví a medicína oznámil výsledky 15. ročníku soutěže Sestra roku

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha 18. března 2015 – Slavnostní předání ocenění jubilejního 15. ročníku soutěže Sestra roku, které organizovalo vydavatelství Mladá fronta s divizí Mladá fronta Events & Congresses – Medical Services, se konalo 17. března 2015 od 19.00 hodin v prostorách Hudebního divadla Karlín, Praha.

Záštitu nad oceněním převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Záštitu dále převzaly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Rada hlavního města Prahy. Odborným garantem soutěže je Česká asociace sester.

Ocenění Sestra roku 2014 bylo uděleno ve dvou kategoriích:

Sestra v přímé ošetřovatelské péči
V této kategorii soutěžily sestry vykonávající ošetřovatelskou praxi ve všech typech zdravotnických zařízení nemocniční a ambulantní sféry a všech formách domácí a sociální péče.

Vítězkou soutěže Sestra roku 2014 v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči se stala Bc. Jitka Fikarová, vrchní sestra, Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra ČR.

Medailonek vítězky kategorie zde: http://sestraroku.zdravi.e15.cz/soutez/detail?id=50

Sestra v managementu a vzdělávání
V této kategorii soutěžily sestry, jejichž přínos k rozvoji ošetřovatelské péče v ČR spočívá především v intenzivní vzdělávací, manažerské či vědecko-výzkumné činnosti.

Vítězkou soutěže Sestra roku 2014 v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání se stala Mgr. Jindra Kracíková, mentorka, Vysoká škola zdravotnická, Praha.

Medailonek vítězky kategorie zde: http://sestraroku.zdravi.e15.cz/soutez/detail?id=53

Zleva Daniela Šinkorová, Dagmar HavlováAutor: Ženy - E15

Redakční rada a redakce časopisu Zdravotnictví a medicína udělily mimořádnou cenu:

Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství
Držitele této ceny vybírá redakce ze všech došlých přihlášek s cílem ocenit celoživotní práci nominovaného, jež představuje významný kvalitativní přínos pro rozvoj oboru ošetřovatelství.

Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství bylo uděleno Daně Pilátové, Interní klinika FN Královské Vinohrady, Praha.

Medailonek vítězky kategorie zde: http://sestraroku.zdravi.e15.cz/soutez/detail?id=54

Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí ČR, Jana Průchová, Sestra roku 2014 a Karel Novotný, ředitel divize Medical ServicesAutor: Ženy - E15

Ocenění, pro které hlasuje široká veřejnost:

Sestra mého srdce
Vítězku této kategorie bylo možné vybírat ze sedmi finalistek všech vyhlašovaných kategorií, které vybrala první odborná porota, a jednoho držitele Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství, a to prostřednictvím webových stránek www.sestramehosrdce.cz. Vítězkou hlasování se stává finalistka, která v celkovém součtu získá největší počet hlasů.

Nejvíce hlasů v on-line anketě získala Bc. Jitka Fikarová, která tak získala ocenění Sestra mého srdce.

Jubilejní 15. ročník soutěže Sestra roku přinesl novinky, které zahájily novou éru tohoto prestižního ocenění. Nový formát vyhlášení výsledků soutěže byl modernější i díky využití špičkových digitálních technologií, které nabízí Hudební divadlo Karlín, kde se soutěž ve své historii konala poprvé.

Soutěž Sestra roku je tradiční událostí, která je koncipována jako poděkování sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Záštitu nad akcí převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Patronaci již tradičně převzali také zástupci Odboru správních činností ve zdravotnictví a sociální péči Magistrátu hlavního města Prahy, ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček a ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová. Garantem soutěže je Česká asociace sester.

O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodovala v rámci galavečera druhá odborná porota, ve které post předsedkyně přijala PhDr. Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester.

Zleva Jana Průchová, Alena Dudová, Dana Pilátová, Dagmar Havlová, Jindra Kracíková, Marie Jarušková, Helena Křížková, Jitka FikarováAutor: Ženy - E15

Soutěž Sestra roku je koncipována jako poděkování sestrám za jejich vytrvalou a obětavou práci, a to nejen vítězkám, finalistkám a nominovaným, ale také všem ostatním. Cílem ocenění Sestra roku je pozvednout prestiž a uznání tohoto nelehkého povolání.

V průběhu večera, který byl opět zpestřen hudebním programem, byla vítězkám předána ocenění, jejichž součástí jsou i hodnotné dary. Večerem, na němž vystoupili zpěváci Kamila Nývltová a Václav Noid Bárta, provázela moderátorka Daniela Šinkorová. K tanci a poslechu hrála po skončení oficiální části večera kapela April.

Zdroj: TZ

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video