Oslavte Svatého Martina v kraji vína na Znojemsku | e15.cz

Oslavte Svatého Martina v kraji vína na Znojemsku

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jižní Morava se v poslední době stává vděčným objektem zájmu. Ať už se jedná o více či méně zdařilé filmařské počiny, které se snaží zachytit atmosféru tohoto kraje, nebo stále narůstající počet turistů, Morava prostě táhne.

Proč tomu tak je, můžete zjistit např. i na jednom z největších svátků vína tohoto podzimu – Festivalu otevřených sklepů.

Na Moravu za opravdovými vinaři

Letos se jeho svatomartinská podoba přesune na Znojemsko. O víkendu 15. a 16. listopadu tu ve čtyřech obcích (Nový Šaldorf, Chvalovice, Dobšice a Šatov) bude otevřeno 32 sklepů a v nich na vás budou čekat „ti praví“ vinaři. I díky nim můžete nahlédnout do toho, jak vypadá život ve vinařské obci – nabízí se vám jedinečná příležitost seznámit se s vinařem, jehož jméno znáte pouze z etikety svého oblíbeného vína. Hlavně ale můžete ochutnat vynikající vína a posléze jimi za sklepní cenu zásobit svoji domácí vinotéku.

A jak celý festival probíhá?

V sobotu ráno si na registraci vyzvednete startovní balíček se vstupenkou – skleničkou, do níž si necháte nalévat degustační vzorky. A tady vaše spanilá jízda začíná. Kam se vydáte, je na vás. Mezi jednotlivými obcemi se pohybujete kyvadlovou dopravou. I ta má své kouzlo – při přejezdech se zpívají lidovky, vykládají vtipy, zkrátka se tu z návštěvníků stává jedna velká vinařská rodina. Hlad, který se dříve nebo později při tak velkém putování dostaví, zaženou domácí gastronomické lahůdky, hlad po kulturních zážitcích zase ukojíte na některém z doprovodných programů, který trvá až do večera.

Nedělní rozloučení

V neděli ještě přechutnáte pár vzorků, nakoupíte několik lahví a rozloučíte se s jižní Moravou. Příležitost budete mít zase na jaře, kdy se Festival otevřených sklepů vrací, tentokrát do Modrých Hor.

Vstupenky můžete zakoupit na eshop.nadacepartnerstvi.cz.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video