Palác Žofín bude v lednu již potřinácté hostit ples Rakušanů | e15.cz

Palác Žofín bude v lednu již potřinácté hostit ples Rakušanů

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Všichni milovníci tance a klasické hudby by si měli poznamenat do kalendáře datum 24. ledna 2013. Právě tehdy bude palác Žofín v Praze hostit jednu z nejnavštěvovanějších událostí společenské sezóny v České republic - třináctý ples Rakušanů v Praze.

Ples pořádá Sdružení Rakušanů v České republice a za třináct let své existence si vydobyl renomé významné události s bohatým programem a hvězdnou účastí.

Na ples, který navazuje na tradici věhlasného vídeňského plesu konaného ve Státní opeře v rakouském hlavním městě, pravidelně zavítá více než 800 hostů, čímž se patří mezi největší setkání umělců, podnikatelů a politiků z České republiky a Rakouska. Pravidelnými návštěvníky této akce jsou mj. rakouský velvyslanec v České republice Ferdinand Trauttmansdorff, Karel Schwarzenberg, Přemysl Sobotka, Vlastimil Harapes, Halina Pawlowská, Olga a Jiří Menzelovi a mnoho dalších zvučných jmen.

„Věřím, že stejně jako v minulých ročnících budou mít návštěvníci i letos jedinečnou možnost okusit kouzelnou atmosféru vídeňského plesu v Praze,“ zve k účasti viceprezident pořádajícího sdružení Erwin Hanslik a dodává: „ Užijí si tak půvabu jedinečné události, zatančí si po boku celebrit a odnesou si spoustu zcela nezapomenutelných zážitků.“ „Potřebujeme více takových společenských událostí mezi Českem a Rakouskem, které posilují právě lidský prvek našich vztahů.“ Dodává k tomu velvyslanec Rakouské republiky, jeho excelence Ferdinand Trauttmansdorff,

Ples bude zahájen předtančením vybraných mladých slečen a pánůa poté přivítáním hostů prezidentem Sdružení Rakušanů v České republice Georgem Stögerem a velvyslancem Rakouské republiky jeho excelence Ferdinandem Trauttmansdorffem. O půlnoci se tradičně tančí čtverylka, tanec původem z Francie, který vznikl za doby vlády Napoleona I. Vedení se stejně jako v minulých letech ujme Michael Hysek, syn dlouholetého ředitele věhlasné taneční školy Ellmayer, Roberta Hyseka. Tanečníkům bude po celou dobu hrát Český národní symfonický orchestr v obsazení pro skladby Johanna Strausse pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video