Pavla Ptáčková-Vitázková: Hubnu ukázněností | e15.cz

Pavla Ptáčková-Vitázková: Hubnu ukázněností

redakce (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Brněnská herečka Pavla Ptáčková-Vitázková vám může být povědomá ze serálu Ordinace v růžové zahradě a v poslední době také z Cest domů.

Pavla o sobě říká, že se k dietám jako takovým nikdy nepropracovala, protože prý není systematická, aby dodržovala něco přesně podle plánu. Přesto i ona dokáže nějaké to kilo shodit. „Když na sobě ucítím pár kilo navíc, tak prostě vynechám pečivo a přílohy a začnu se hýbat. Bez pohybu to totiž podle mě nejde,“ říká brněnská herečka.

Ač se to nezdá, svou štíhlou postavu herečka v genech nemá a musí si ji udržovat, zvláště pak, podle svých slov, teď po třicítce. „Bohužel nepatřím k těm, kteří si mohou dát cokoli a na váze jim nepřibude ani deko. Můj tatínek je opravdu velký chlap. Vážil snad dvě stě kilo,“ říká Pavla.

Na speciální udržovací dietu po třicítce však Pavla nevěří. „Nejsem neukázněná ve stravě – nedám si řízek ani smažák. Mám ráda saláty, těstoviny, zeleninu a ovoce. I když se přiznám, že poslední půlrok jsem se zrovna ukázkově nestravovala. Kvůli natáčení jsem neměla svůj pravidelný stravovací rytmus, a to mi moc chybělo. Teď už mám ale dotočeno, takže se nemám na co vymlouvat.

No a ke zdravému jídlu jsem v poslední době přidala hlavně pohyb. Vybralo si mě jedno wellness studio v Brně, abych se stala jejich tváří. Jediné, co po mně chtějí, je, abych chodila cvičit,“ prozrazuje Pavla něco o svých fitness aktivitách. „Jenže já jsem klasicky neměla čas. Přesto na mě vyzráli. Jednoho dne jsem zvedla telefon a ozvala se mi moje osobní trenérka. Že by se mi chtěla představit a domluvit se rovnou na trénink. No a od té doby chodím třikrát týdně.“

Pavla Ptáčková-VitázkováAutor: Ženy - E15

A jaký je Pavlin recept na pravidelné cvičení? „Říkat, že nemáme čas, je pouze výmluva. Kdo chce, ten si ho vždy udělá. Já mám například dopoledne v divadle zkoušky a večer představení, a tak chodím cvičit ráno na sedmou. Krásně mě to probere a navíc na celý den dobije energií.“ A co Pavlu čeká o prázdninách? „Až do 10. července budu pracovat. Pak si udělám alespoň na měsíc volno a těším se, že budu cestovat po Čechách a poznávat zdejší kraje a zajímavá místa. Můj muž má motorku, tak možná, že některý z těch výletů podnikneme i na ní.“

tip na něco dobrého:

„Vařím ráda polévky, a tak vám prozradím recept na jednu z nich. Uvaříte mrkev, brambory a krabí tyčinky. Vše rozmixujete tyčovým mixérem, přidáte smetanu nebo mléko, osolíte a opepříte. Je to výborné.“

ideál ženské krásy:

„Pro mě je to založené na osobnosti. Jestli je to žena hubená nebo pořádná, je jedno. Ale jedno vím určitě – ideál s velikostí 36 je pouze ideál módních značek a návrhářů“.

Autor: redakce (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video