Pět tipů na nejlepší lyžovačky v Itálii | e15.cz

Pět tipů na nejlepší lyžovačky v Itálii

ZDROJ: Ženy - E15

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zima už je v plném proudu a možná uvažujete o pěkné lyžařské dovolené. Mezi populární zimní destinace patří areály v Itálii, které nabízejí výborné sněhové podmínky, kvalitní služby a mnohakilometrové, perfektně upravené sjezdovky.

Alpské Dolomity – oblíbená klasika

Českými turisty nejnavštěvovanější italské lyžařské středisko Val di Fiemme nabízí lyžařské terény pro začátečníky a malé děti, ale i pro zdatné lyžaře. Val di Fiemme nabízí širokou paletu sjezdařských terénů s propracovaným systémem zasněžování. Nechybí zde ani speciální snowboardové sjezdovky a celkem 150 km běžeckých tratí. Výhodou je, že do skipasu jsou běžně zahrnuty i vstupenky pro jiné zábavné aktivity. Například ke samozřejmostí skibus, můžete se vykoupat v bazénu nebo si zabruslit.

Ve ski areálu lze sehnat ubytování v luxusních hotelech i apartmánech za nízké ceny. Ubytování pro jednu osobu na týden lze pořídit od 3 000 Kč v apartmánu pro čtyři, ale pochopitelně může být v sezóně cena ještě vyšší. I když je areál vzdálený z Česka zhruba 700 km, cesta je díky dálnici velmi rychlá a pohodlná.

Dalším lákadlem pro milovníky zimních sportů je lyžařský okruh Sella Ronda, který bývá označován za největší lákadlo oblasti Dolomiti Superski, a pravděpodobně jde o nejznámější skitour v Evropě. V propojených areálech je možné lyžovat na více než dvou stovkách sjezdovek o celkové délce takřka 400 km a využívat při tom 170 lanovek a vleků. V samém středu lokality leží monumentální horský masiv Gruppo del Sella, který je v obou směrech obtočen soustavou lanovek propojujících různorodou a bohatou lyžařskou nabídku do jediného celku. Za týdenní pobyt v tomto italském středisku zaplatíte od 3 000 Kč za osobu při obsazení apartmánu pro 4 osoby.

Obří lyžařský komplex - Alta Valtellina

Oblast Alta Valtellina leží v nejsevernějším cípu Lombardie. Nejznámější z místních středisek, Livigno, nabízí 65 km širokých sjezdovek, jeden z nejlepších snowparků v italských Alpách i precizně fungující síť skibusů.

Výhodou okolních středisek San Colombana i Santa Cateriny jsou poloprázdné svahy stále zalité sluncem, i možnost vyzkoušet si lyžování ve volném terénu s freeridovými instruktory. V oblasti vyvěrají termální prameny, takže klienti mohou navštívit bazénový a wellness komplex v Livignu nebo městské lázně v Bormiu. Jako perlička se nabízí možnost levných nákupů v Livignu, coby poslední bezcelní zóně EU. Cena ubytování v Santa Caterině po dobu sedmi dní vyjde zhruba na 2 800 Kč na osobu. Za obdobný pobyt v Livignu zaplatíte 4 000 Kč, což je nejdražší středisko v Alta Valtellině.

Ráj pro milovníky snowboardingu

Středisko Madonna di Campiglio je propojeno panoramatickou kabinovou lanovkou se sousední Marillevou/Folgaridou i s atraktivním Pinzolem. Na milovníky adrenalinu čekají nejnáročnější sjezdovky, na ostatní lyžaře nepřeberná nabídka středně těžkých tratí, a v neposlední řadě také tratě zcela nenáročné, pro děti a začátečníky.

Návštěvníci mají možnost si koupit celoplošný skipas pro velmi rozsáhlou oblast osmi lyžařských středisek. Za zmínku stojí vyhlášený snowpark Ursus, možnost nočního lyžování i kvalitní podmínky pro běžkaře. Ubytovat se lze v útulných rezidencích s vybavenými apartmány s cenou minimálně 3 000 Kč za týden na osobu.

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video