Podpořte Vaši imunitu před zimou | e15.cz

Podpořte Vaši imunitu před zimou

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Thajské masáže a akupresura, kterou využívají, patří k nejstarším léčebným metodám a v poslední době nachází místo i v naší medicíně díky své účinnosti. Na plosce nohy najdeme zakončení všech vnitřních orgánů v těle, jejich intenzivním protlačováním dochází k jejich harmonizaci. Mezi nejdůležitější body obranyschopnosti těla patří reflexní bod brzlíku, který je hlavním orgánem imunity.

Když tělo prožívá psychický stres, je tento bod „vypnutý“, jeho činnost totiž stojí tělo příliš mnoho energie, a my tak ztrácíme imunitní schopnosti. Reflexním bodem první pomoci jsou například ledviny, které jsou přirozeným detoxikátorem organismu. Další důležitým orgánem ovlivňujícím naší kondici je žlučník. Když je v nepohodě, projeví se to například bolestmi hlavy, špatně fungujícím trávením.

Pokud si chcete ověřit na vlastní kůži jak to funguje, připravilo pro Vás centrum thajských masáží SABAI podzimní program na podporu imunity. Při Vaší návštěvě si dopřejte hodinovou masáž FOOT NIRVANA – nejedná se pouze o masáž nohou jak by se z názvu mohlo zdát. Masáž má za cíl stimulaci vnitřních orgánů skrze reflexní body chodidel. Masáž také postupuje podél energetických linií (sénů) chodidel a dolní části nohou za účelem harmonizace toku energie tělem.

Právě stimulace vnitřních orgánů a těchto drah je zaměřena na udržení a podporu normálních tělesných funkcí a tím na zachování tělesného zdraví. Masáž probíhá většinou, tak jako v Thajsku, v pohodlných masážních křeslech, ve kterých více ležíte než sedíte.

Na začátku masáže vám terapeutka přinese šálek čaje a v průběhu masáže můžete na mapce nohou sledovat stav Vašich vnitřních orgánů. Terapeutka Vám pomačkává jednotlivé body několikrát. Pokud ucítíte bolest, je to známka problému v určitém orgánu, který na mapce naleznete. Sami si tak můžete podle mapky udělat obrázek o Vašem zdravotním stavu.

Masáž místo lékaře?Autor: Ženy - E15

Při návštěvě Thajska často uvidíte všude po ulicích masážní centra s řadou masážních křesel za sebou. Thajci masáže nohou absolvují několikrát týdně a preventivně tak harmonizují své vnitřní orgány. Předcházejí tak jejich onemocněním a následné farmaceutické léčbě, která je v Thajsku drahá.

Preventivní léčba thajskými masážemi a reflexologií přetrvává po staletí právě díky své účinnosti. Farmaceutický průmysl sice na chvíli zasáhl i Thajsko, které si jej vyzkoušelo. Brzy se však vrátilo k tradici se zjištěním, že je lepší nemoci předcházet a zabránit tak jejímu vzniku terapeutickým uměním thajských terapeutů.

SabaiAutor: Ženy - E15

Pokud Vás tento článek zaujal a rozhodli jste se podpořit Vaši imunitu, vytiskněte si jej a navštivte centrum SABAI v Praze nebo v Brně (více na www.sabai.cz). Článek, který si s sebou donesete Vám garantuje slevu 15% na hodinovou masáž FOOT NIRVANA nebo na půlhodinovou masáž FOOT RELAX.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video