Podzimní Egypt láká na nízké ceny i vylidněná letoviska | e15.cz

Podzimní Egypt láká na nízké ceny i vylidněná letoviska

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Egyptě vás nyní čekají příjemné denní teploty, moře kolem 27 stupňů a naprostý klid v hotelích, zaplněných zhruba na třetinu své kapacity. Spolu s lákavými cenami last minute zájezdů jde o nabídku, která se neodmítá!

Ceny zájezdů klesly na minimum

V souvislosti s občanskými nepokoji, které postihly Egypt v průběhu letošního léta, se ceny zájezdů propadly na historické minimum. Hlavní cestovatelská sezóna tu navíc skončila už v září. Oba tyto faktory nahrávají současným nízkým cenám zájezdů do této lokality. 8 denní pobyt v luxusním 4-5 hvězdičkovém hotelu s leteckou dopravou lze nyní sehnat do 10 000 Kč.

Vyhnete se dusnu i nepříjemným dešťům

V říjnu a listopadu se již v Egyptě dříve stmívá. Odpadá ale všudypřítomné dusno, na které si turisté stěžují v letním období. Denní teploty se stále mohou vyšplhat až na tropických 35 stupňů. Vyrazíte-li sem v období od prosince do února, musíte počítat s občasnými srážkami.

Ještě v lednu ale můžete proležet celé dny u moře. Chladno tu začíná být od února, březen je pak nejchladnějším měsícem roku. Proto pokud přemýšlíte o Egyptě v rámci dovolené 2014, naplánujte si cestu až po jarních prázdninách.

Na rychlopas vás už do země nepustí

Od konce března letošního roku zpřísnila egyptská vláda pravidla pro vstup do země. V praxi to znamená, že turisté musejí cestovat s pasem s platností ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Dodržování tohoto pravidla je kontrolováno už na tuzemských letištích. Zároveň už nelze do země vyjet na tzv. rychlopasy. Dobrou zprávou ale je, že i pas klasický můžete mít připraven do 14 dnů, byť je zákonná lhůta 30 denní.

Jaké památky si nesmíte nechat ujít?

Egypt je poměrně rozlehlý, a tak možnosti vašich výletů závisí na vybraném letovisku. Mezi nejoblíbenější výlety z Hurghády patří návštěva Káhiry, spojená s prohlídkou nejznámějších pyramid v Gíze. Z hlavního města se můžete vydat i do historického Luxoru se slavným Údolím králů.

Z letoviska Marsa Alam, které je na druhé straně Egypta, pyramidy asi neuvidíte. Můžete ale navštívit přehradu Asuán nebo Chrám Abú Simbel. Z Taby se nejvíce jezdí do Káhiry, k Mrtvému moři, do Jeruzaléma nebo do skalního města Petry.

Náš tip! Chcete-li poznat všechny krásy Egypta, vydejte se na několikadenní plavbu po Nilu.

Nezapomenutelné šnorchlování podél korálových útesů

Nejlepší podmínky pro šnorchlování nabízí letovisko Marsa Alam. Díky krásným lagunám, kde není více než po pás vody, je vhodné i pro začátečníky.

Doporučujeme především zátoku u hotelu Oriental Bay. Rozmanitý podmořský život s hejny ryb najdete i v Sharm El Sheikhu. Při pobytu v Hurghádě je nejlepší pozorovat mořské dno u starého mola v blízkosti hotelu Hilton Long Beach.

Rada na závěr: Nezapomínejte na bakšiš a smlouvání

Egypťané považují všechny turisty bez rozdílu za velké boháče. Očekávají proto malou odměnu za každou vykonanou službu. Mějte v kapse vždy nějaký ten drobný peníz. Chcete-li lepší pokoj, nebojte se použít úplatek i na recepci lepšího hotelu. Na druhou stranu, půjdete-li v Egyptě na nákupy, musíte zákonitě smlouvat. Místní se mohou dokonce urazit, akceptujete-li první nabízenou cenu. Zkušení cestovatelé tvrdí, že většinu zboží lze usmlouvat až na třetinu původní částky.

Pokud jste se právě rozhodli vyrazit na podzimní dovolenou, můžete si hned vybrat některý ze zájezdů do Egypta!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery