Podzimní splíny? Zažeňte je ve vinném sklípku! | e15.cz

Podzimní splíny? Zažeňte je ve vinném sklípku!

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
//"K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé,"// tvrdil už Homér a vzrůstající obliba vinařské turistiky to jen potvrzuje. Období kolem svátku sv. Martina je tou nejlepší dobou pro pohodový víkend s rodinou či přáteli na jižní Moravě, návštěvu vinných sklípků a „koštování“ mladého vína i svatomartinských (nejen husích) husích specialit.

Hned o prvním víkendu po svátku sv. Martina, tedy 14. a 15. listopadu 2016, můžete navštívit již 18. Festival otevřených sklepů, který se bude konat v pěti vyhlášených vinařských obcích Slovácké podoblasti naráz, a to v Kyjově, Bzenci, Miloticích, Vlkoši a Vracově.

Co všechno festival nabízí? Tak předně lahodná vína s „krásnú kyselinkú a lipovú vůňú“, typické „búdy“ neboli vinné sklípky s malovanými žudry či hodový průvod ve vyšívaných kyjovských krojích. Pětice obcí rázovitého Slovácka tentokrát nabídne nejen 29 otevřených sklepů, ale v Kyjově také krojované Martinské hody či v Bzenci historickou rekonstrukci tažení vojsk třech císařů. Celodenní ochutnávky vín ve sklepech doplní speciální degustace, komentované prohlídky sklepních uliček, chybět nebudou cimbálky či mužáci. Vinaři si pro návštěvníky připravují spoustu skvělých krajových specialit i hodových pochutin k zakousnutí mezi degustováním. Zkrátka to bude Morava jako vyšitá!

Autor: Ženy - E15

A jak to na Festivalu otevřených sklepů chodí? Nejdůležitější je zajistit si včas vstupenku a ubytování! Počet vstupenek je totiž omezen, aby se návštěvníci ve sklípkách nemačkali a vinař měl čas se vám osobně věnovat. Chcete-li mít vše bez starostí, využijte výhodných ubytovacích balíčků se vstupenkou v těch nejlepších hotelech v regionu. Vstupenku koupíte jednoduše v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti kamenných prodejen Ticketstream, v sobotu si ji na registračním místě v Kyjově vyměníte za skleničku se stylovou plátěnou taškou a tištěným katalogem s profily všech zapojených vinařů – a pak už jen chodíte ze sklípku do sklípku a degustujete! K tomu vám vyhrávají cimbálky a zpívají mužáci, mezi obcemi se svezete po celou dobu festivalu bezplatnou kyvadlovou dopravou a sobotní večer zakončíte na hodové zábavě v Kyjově nebo na svěcení mladých vín ve Bzenci.

Autor: Ženy - E15

V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu, který se bude konat na jaře o víkendu 23. a 24. dubna 2016 na Strážnicku, by zásoba měla vydržet!

www.otevrenesklepy.cz

www.facebook.com/Festival.otevrenych.sklepu

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video