Podzimní umísťovací výstava opuštěných koček | e15.cz

Podzimní umísťovací výstava opuštěných koček

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V neděli 14. listopadu 2004 se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9, Horní Počernice) Výstava pro kočku- podzimní umísťovací výstava opuštěných koček. Vybrat si mňoukajícího spolubydlícího nebo jenom přispět opuštěným číčám pohlazením či něčím dobrým na zub budete moci od 10 do 17 hodin.

Cílem výstavy je najít nový domov pro co největší počet koček a shromáždit krmení pro ta zvířata (hlavně nechtěná koťata), která se na podzim do péče útulků, ochranářských organizací i soukromých pečovatelů dostanou. Proto je také vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky.

Autor: Ženy - E15

Co bude na výstavě k vidění?
Především zhruba stovka koček a koťat z deseti zatím přihlášených ochranářských organizací i od soukromých pečovatelů, která budou hledat nový domov. Všechny vystavované kočky budou vakcinované, v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. Valná většina zvířat je určená jako mazlíček do bytu, ale najdou se i kočky vhodné k domku se zahradou či jako myšilovci do stodoly. Všechny kočky starší osmi měsíců budou kastrované.
Kočky, které na výstavě najdou nové majitele, si s sebou do nových domovů odnesou vedle očkovacího průkazu také tašku s drobnými dárky a něčím dobrým na zub od sponzorů výstavy, a samozřejmě předávací protokol a informační materiály o kočkách a jejich chovu.
Na výstavě si budete moci koupit za výhodné ceny chovatelské potřeby (krmivo, stelivo, kočičí toalety, hračky, škrabadla, pamlsky a vitamíny aj.) pro své domácí mazlíčky. Prodávány budou i různé kočičí drobnosti v charitativním krámku, jakož i šáchor - oblíbený zelený kočičí zákusek - či grafické listy Františka PONa, které autor věnoval ve prospěch opuštěných koček.

Proč umísťovací výstava?
Důvody, proč umísťovací výstavy pořádáme, se dají shrnout do tří bodů:

  1. zájemci o kočky oceňují, že si mohou svého budoucího domácího mazlíka vybrat z několika desítek zvířat
  1. umísťovací výstava je příležitostí umístit do dobrých domovů zvířata z lokalit, kde je o kočky minimální zájem
  1. krmeni, které se vybere na „vstupenkách“ a od sponzorů, zásadním způsobem pomáhá soukromých útulkům uživit jejich svěřence

Autor: Ženy - E15

Výstava pro kočku se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), která se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 344, 353 nebo 398.

Podrobné informace o výstavě, včetně plakátků, kterými můžete pomoci s propagací výstavy ve svém okolí, najdete na http://akce.kocky-online.cz/. Na výstavu jste srdečně zváni i v případě, že o pořízení kočičího kamaráda neuvažujte. Opuštěným kočičkám můžete pomoci také tím, že na výstavu přinesete zbytky látek či oblečení, ze kterých se dají ušít transportní sáčky či které se dá využít jako pelíšky. Přivítáme také použité chovatelské potřeby, které vaše zvířata již nepotřebují.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video