Pohled muže na dámskou kosmetiku | e15.cz

Pohled muže na dámskou kosmetiku

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
//Kosmetika pomáhá ženám vyzdvihnout jejich přednosti a naopak potlačit jejich nedostatky. Dobře namalovaná a udržovaná žena dokáže zaujmout mužské oko. Jaký tedy mají muži vztah k ženské kosmetice? To vám teď prozradí náš redaktor Josef Kraus.//

Přestože se v posledních několika letech s nástupem metrosexualismu mužská gramotnost ohledně kosmetických přípravků výrazně zvýšila, vyjma krajních případů není malování, barvení a pravidelné ošetřování pro pány něčím běžným a přirozeným. Naopak je to pro ně stále španělská vesnice, do níž se ani nevyplatí příliš pronikat.

Udržovaná žena se líbí

Převážná část mužů ocení ženu pěstěnou, udržovanou, oholenou, namalovanou a navoněnou. Přírodní typy prostě dneska nejsou příliš v módě. Málo který chlap ale má představu o tom, kolik práce a jakou míru úsilí ženy vynakládají na to, aby se líbily. Pánové nejsou schopni změřit, jak dlouho potřebuje dáma ráno na přípravu před odchodem do zaměstnání, kolik času stráví vlastním vyšperkováním před večerní společenskou událostí a co zabere pravidelné týdenní udržování.

Muži to ve většině vnímají tak, že přirozeně krásné ženy nepotřebují k vlastnímu vylepšení moc dlouhou dobu, zatímco ty škaredé mohou strávit před zrcadlem mnohem více času. Počítá-li se to na minuty, desítky minut či hodinu, to už nikdo neví. Proto také vzniká ten typ partnerských hádek, kdy muž si naivně myslí, že bude schopen se svou ženou opustit domov do deseti minut od rozhodnutí vyjít ven.

Chlap nepochopí, proč je třeba vstávat o hodinu dřív, jak všichni ostatní. Autobus jede v osm ráno? Tak se přeci vstane ve čtvrt nebo o půl osmé. Proč žena potřebuje v takovém případě vstát z postele už o půl sedmé, to je mu prostě záhadou. Však si dojde na záchod, něco slupne, vyčistí zuby a namaluje obličej na ksicht. To přeci nemůže zabrat hodinu a půl.

Mužská rozpolcenost

Muž je tak najednou v dilematu, zda má mít partnerku krásnou, atraktivní a přitažlivou, kterou se nebude stydět představit kamarádům, nebo jestli chce mít ženu pohotovou, vždy připravenou okamžitě vyrazit, jednoduše nezdržující. Daň za udržovanou ženu má ale více podob. Tou první viditelnou je samozřejmě finanční zátěž.

Tu ovšem muž příliš nevnímá. Sice tuší, že všechny ty vodičky, malovátka a další prostředky nejsou zadarmo, ale on není ten, který je kupuje. Absolutně nemá představu o tom, co kolik stojí, co jak dlouho vydrží při rozumné spotřebě apod. Jedná se tak pro něj o daň nepřímou i v případě, kdy je stoprocentním živitelem rodiny a kosmetika se kupuje z jeho peněz, protože nedokáže efektivně měřit, kolik se za co kdy utratilo.

Hromada krámů

Mnohem bolestivější daní je zaneřáděná koupelna desítkami různých lahviček, tub a dalších záhadných nástrojů. Jestli něco muži opravdu vadí, tak přehršel přípravků v koupelně, v nočním stolku a kdo ví kde všude ještě. Sám tam má jeden šampon, jedno mýdlo, kartáček na zuby a pastu. Proč najednou musejí být pračka a okraj vany zaplněny několika druhy solí do koupele, pleťovými vodami a jiným haraburdím?

S velkou nelibostí se pak muž dívá speciálně na přípravky, jejichž účel mu je neznámý, nebo kosmetické prostředky, o jejichž používání se zoufale snaží nevědět nic. Do místnosti zářící gel na intimní hygienu, depilační vosk či škrabka na ztvrdlou kůži na patách jsou věci, u nichž rozumí smyslu jejich využítí, ale nechce si je představovat pokaždé, když mu na nich spočine jeho oko. A to už nemluvě o tom, je-li skříňka v koupelně doplněna o dámské vložky, tampony, aplikátory atd.

Není toho moc?Autor: Ženy - E15

Přešlechtění

Pro ženu je samozřejmě obtížné správně se vměstnat do zlatého středu mužských antagonistických postojů, kdy muž na jedné straně chce mít hezkou partnerku, na straně druhé velice neochotně vnímá časovou, finanční a prostorovou náročnost zkrašlovacích procedur. Dámy ovšem často volí variantu spíše se namalovat víc než míň a raději na sebe vyplýtvat více kosmetiky než méně.

Muž, který se o sebe přehnaně stará, bývá s úšklebkem označován za metrosexuála. Žena, která o sebe dbá příliš, se podobného označení nedočká. Na druhou stranu ale již na první pohled u mužů vyvolá svým zjevem a životním stylem nepříliš kladné mínění, což si ne každá uvědomuje.

Paničky a makeupky

Ať už to je pravda, či nikoli, žena nazývaná jako makeupka budí podezření, že pod vrstvou pudru a malůvek skrývá škaredou a vrásčitou pleť a za příliš dokonalými vlasy, manikúrou či kolagenovými rty stojí nějaký bohatý muž. Taková žena je vnímaná jako opečovávaná panička úspěšného manžela, kterého její provoz stojí nemalé peníze, nemající na práci nic jiného než starání se o svůj vzhled.

Od takové ženy muž a priori nečeká žádné intelektuální výkony, kvalitní charakterové nebo osobnostní rysy či příjemnou povahu vhodnou pro partnerský život. Je to žena jen do postele. To jsou jistě pocity, které žádná rozumná dáma nechce v mužských myslích vytvářet. Proto milé dámy o sebe pečujte a malujte se, abyste se mužům líbily, ale přehnaně pěstěný zevnějšek a přemíra okrašlovacích prostředků na vašem těle nemůže být to, čím byste měly chtít zaujmout pánské oko.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery