Pozvánka: Klasika pod hvězdami, česká opera v novém kabátě | e15.cz

Pozvánka: Klasika pod hvězdami, česká opera v novém kabátě

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zapomeňte na divadelní prázdniny, kamenná divadla a uzavřená jeviště. Letošní léto bude patřit české klasice na těch nejkrásnějších místech naší republiky.

České hrady a zámky v červenci a srpnu obsadí Dvořákova Rusalka s živým orchestrem a s hvězdami naší operní scény.

Celkem patnácti představeními pod širým nebem obohatí letošní kulturní léto v Čechách a na Moravě klasika naší hudební scény opera Rusalka. „Jde o první projekt takového rozsahu věnovaný české klasice u nás,“ uvedla Pavla Filipová z pořadatelské agentury ArtTriton, která má za sebou již řadu zkušeností s organizací letních open air vystoupení v Německu.

Autor: Ženy - E15

Andrea Kalivodová na Ochutnávce z Rusalky - představení projektu Rusalka na zámcích.

Naši západní sousedé shlédli v produkci Pavly Filipové pod širým nebem mimo jiné opery Aida, Nabucco či Carmen. Letošní léto chce podobným způsobem zpestřit také návštěvníkům zdejších zámků.

Velkým lákadlem pro milovníky české klasiky, ale i pro všechny, kteří si během roku neudělali na operu čas, bude kromě atraktivních lokalit v podobě 15 zámků i hvězdné obsazení inscenace.

Červenec 2010

Termíny a místa konání 

Autor: Ženy - E153.7. Slavkov u Brna
4.7. Žleby
9.7. Švihov
10.7. Loučeň
16.7. Štiřín
17.7. Lednice
23.7. Třeboň
24.7. Hradec nad Moravicí
30.7. Bechyně
31.7. Sychrov

====Srpen 2010 ====


13.8. Boskovice
14.8. Roudnice nad Labem
20.8. Bečov nad Teplou
21.8. Orlík nad Vltavou
28.8. Bor u Tachova


Přední české umělce doprovodí více než čtyřicetičlenný živý orchestr pod taktovkou Martina Peschíka, šéfdirigenta Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. V hlavní roly Rusalky se představí sólistka Státní opery Praha Jitka Burgetová, roli Ježibaby ztvární vynikající Andrea Kalivodová a v roli prince se mohou diváci těšit na sólistu moravského divadla Olomouc Milana Vlčka. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo pro místní rozvoj.

Autor: Ženy - E15

Představení projektu Rusalka na zámcích, sólista moravského divadla Olomouc Milan Vlček.

Propojení historické památky a hudebního programu je zajímavý způsob, jak podpořit rozvoj cestovního ruchu přímo v regionech,“ řekl k uvedení opery Rusalka na českých a moravských zámcích ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Šňůra koncertů pod širým nebem začíná v sobotu 3. července od 20 hodin ve Slavkově u Brna a dále bude pokračovat přes Štiřín, Lednici, Roudnici nad Labem a mnoha dalších zámků.

Více informací na webových stránkách www.rusalkanazamcich.cz

12. června 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video