Princ Charles oslaví 65. narozeniny. Na královskou korunu stále čeká | e15.cz

Princ Charles oslaví 65. narozeniny. Na královskou korunu stále čeká

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dnem svých 65. narozenin se princ Charles stává důchodcem, ale na královskou korunu stále čeká. Bude on následníkem trůnu, nebo princ William?

Charles Philip Arthur George, Jeho královská Výsost princ z Walesu, se narodil 14. listopadu 1948 jako nejstarší syn, tehdy ještě budoucí, britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa.

V souladu se zvyky britské královské rodiny studoval na prestižních britských školách a po ukončení univerzitních studií vykonával vojenskou službu u letectva a námořnictva.

Velký zájem celosvětové veřejnosti vzbudila jeho svatba i následné manželství a rozvod s o třináct let mladší Dianou Spencerovou. O devět let později se podruhé oženil se svou životní láskou a jednou z příčin jeho prvního rozvodu, Camillu Parker-Bowlesovou.

Princ z Walesu maluje akvarely, zajímá se o architekturu, biofarmaření, ekologii, alternativní medicínu a aktivně se věnuje charitativní činnosti.

Od čtvrtka, kdy mu bude 65 let, může začít pobírat státní důchod, podle svých slov jej však věnuje charitě starší občany.

Princ Charles je následníkem trůnu 16 suverénních států, mimo Spojeného království, se kterým je nejvíce spjat, také států Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svatý Kryštof a Nevis, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Šalamounovy ostrovy a Tuvalu.

Média častokrát píší o princi Charlesovi jako o věčném čekateli na trůn a spekulují zda jeho matka, královna Alžběta, předá vládu jemu, nebo jeho synovi princi Williamovi, který je v následnictví na trůn hned druhý v pořadí. Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která kdy byla korunována britským monarchou.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video