Prožijte Vánoce mimo domov. Kde? Tady jsou naše tipy | e15.cz

Prožijte Vánoce mimo domov. Kde? Tady jsou naše tipy

ZDROJ: Ženy - E15

Kateřina Fejková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pečení, vaření, příprava vánoční dekorace, nákup dárků, vše zabere spoustu času. Někdy ale není na škodu vymanit se ze stereotypu a zažít věci jinak, něž jak jste byli doposud zvyklí. Příležitost nabízejí Vánoce strávené mimo domov, které však nemusí nutně znamenat ochuzení se o tradice a zvyklosti. A jaké jsou jejich benefity? Nechte se inspirovat.

Každý rok je scénář téměř beze změny. Dáváte si předsevzetí, že si konečně dopřejete zasloužený odpočinek, načerpáte správnou vánoční atmosféru a v klidu se podíváte alespoň na jednu oblíbenou pohádku. Jak si ale vysvětlit, že pokaždé z vašich plánů velice rychle sejde? Jednoduše si na sebe nakládáte příliš mnoho povinností. Když to vezmeme kolem a kolem, nemůžete se vůbec divit, že vás Vánoce vyčerpávají. Namísto, abyste si je užily, nevědomky si vůči nim vytváříme nechuť. Proto je nejvyšší čas se zastavit a Vánoce pojmout v jiném duchu. Silvestr a Nový rok většinou rádi trávíte jinde, tak proč se někam nevydat během Vánoc.

Vánoce v teple

Názor, že by se Vánoce měly slavit doma je už dávno přežitkem. Čím dál více Čechů tráví svátky na horách, chalupě či v zahraničí. Od vánoční shonu lidé utíkají za teplem do daleké Asie, Karibiku nebo např. New Yorku. V žebříčku nejvyhledávanějších míst ale stále vede jihovýchodní Asie- Thajsko, Bali a Srí Lanka. Výhodou cestování do Asie je příznivá cena. Ubytování se dá sehnat za přijatelnou cenu a pokud vám nevadí stravovat se na ulici u místních domorodců, tak výrazně ušetříte i na jídle. Teď už jen najít cenově výhodnou letenku. Portálů, nabízejících akční letenky existuje hned několik. Mezi nejnavštěvovanější patří: Skyscanner.cz, Zaletsi.cz, Jaknaletenky.cz, Cestujlevne.cz a další.

  • Náš tip: Chcete si užít opravdový odpočinek, dobrodružství a dostupný luxus v ráji? Jednoznačně se vydejte do Thajska, kde na vás bude čekat panenská příroda, dokonalé pláže, vynikající jídlo a milí lidé.

České Vánoce na horách

Pobyt v horách je další možností, jak si dopřát Vánoce v poklidu. Pokud zrovna nejste majiteli horské chaty, nezoufejte. Stačí trochu zapátrat a vybrat si pobyt v některém z horských letovisek, kde nabízejí i vánoční pobyty. Hotel vybírejte pečlivě, abyste během pobytu měli potřebný komfort. Sledujte také reference a hodnocení na internetu. Pokud máte děti, ujistěte se, zda je hotel situován v klidné lokalitě a dobře uzpůsoben pro rodiny s dětmi. Některé hotely nabízejí i speciální programy pro děti. Dalším důležitým kritériem je i úroveň stravování konkrétního hotelu. To poslední, co byste chtěli zažít, je špatná štědrovečerní večeře.

Kam se vydat na hory?

Velké Karlovice – Beskydy

Krásné okolí, klid, přírodu a vyžití pro rodiny s dětmi nabízí např. ve Velkých Karlovicích v CHKO v Beskydech, kde se nachází Spa hotel Lanterna. Rodinný hotel kromě jiného vyniká nadstandardním servisem a stravováním na úrovni vysoké gastronomie. V rámci vánočního pobytu se můžete těšit na Štědrý den na lyžování zdarma ve Ski areálu Razula, relaxační masáž, vánoční a animační program pro děti i dospělé, neomezený vstup do wellness a mnoho dalšího. Shon a další povinnosti jednoduše hoďte za hlavu a vyměňte je za odpočinek a plnohodnotně strávený čas s rodinou.

Špindlerův Mlýn - Krkonoše

Mezi nejznámější česká střediska zimních sportů bezpochyby patří Skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Centrum nabízí 25 km sjezdových a až 90 km běžeckých tratí, které vás zabaví na celý den. Pokud nepatříte mezi horlivé zastánce sportu, také pro vás je zde připravena řada aktivit, které vás zaručeně pobaví. Mezi takové atrakce patří především bobová dráha, jízda se psím spřežením, sněžné skútry a v neposlední řadě také adventure park, kde si hladinu svého adrenalinu můžete zvýšit například na obří houpačce. Skiareál Špindlerův Mlýn byl oceněn šesti hvězdičkami kvality, což samozřejmě odpovídá úrovni poskytovaných služeb.

Ubytovat se můžete v hotelu Savoy, má skvělou polohu v samém centru města, ideální pro rodinné procházky a necelých 800 metrů od všech hlavních sjezdovek. Luxusní a intimní Wellness hotel nabízí skutečné gourmet zážitky v restauraci Kogo Savoy, jejíž jídelní lístek je pod taktovkou jednoho z nejlepších kuchařů v Čechách - Jova Saviče. Savoy Spa je inspirováno Středomořím a jeho neopakovatelnou Art-de-Vivre s produkty přinášejícími relax a smyslový požitek. Resort je držitelem kids friendly certifikátu a nabízí řadu animačních programů pro děti zdarma.

Pec pod Sněžkou - Krkonoše

Dalším významným střediskem zimního sportu v Čechách je Pec pod Sněžkou. Centrum upravuje přibližně 10,5 km sjezdových tratí, které disponují různou úrovní obtížnosti a je oblíbené především u rodin s dětmi. Kromě obtížných terénů je zde možno nalézt také cvičné louky, což převážně ocení začínající lyžaři a snowboardisté. Pokud nepatříte mezi nadšence, kteří si na brzké ráno nařídí budíka a poté lyžují takřka až do večera, je tu právě pro vás vše zařízeno na noční lyžování. Při něm jsou v provozu 3 vleky, z toho jeden z nich patří ke sjezdovce Javor, která byla vyhlášena za nejdelší a nejlépe osvětlenou trať v České republice.

Nezapomíná se na vyznavače snowboardu, pro které je tady po celou sezónu připraven funpark a samozřejmě ani na běžkaře, jimž se již tradičně upravuje Krkonošská magistrála. Kromě značného sportovního vyžití nabízí obec Pec pod Sněžkou velkou řadu stylových hotelů a apartmánů, v nichž si zaručeně užijete pohádkové Vánoce. Pokud chcete i zde najít kvalitní ubytování, zkuste Bouda Máma wellness hotel. Užijte si pohodovou i aktivní dovolenou v srdci Krkonoš. Můžete si vychutnat jedinečnou wellness zónu s kneippovou lázní, privátní jaccuzzi, masáže, bazén, saunu a vířivku. Přímo v hotelu je tenis, squash, stolní tenis, posilovna, půjčovna lyžařského vybavení, bowling a další.

Autor: Kateřina Fejková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video