Ptali jsme se dětí: Co je to láska? | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Ptali jsme se dětí: Co je to láska?

Hana Šťastná

Láska je…když má někdo někoho rád! Na tom se shodla většina dětí, s kterými jsme si povídali o tom, co podle nich znamená zamilovat se. Jaké mají o lásce představy? A vzpomenete si, co jste si kdysi přáli vy?

ŠTĚPÁN VLK, 4,5 ROKU

Láska je, že má někdo někoho rád. Jak se pozná, že se dva mají rádi? Tak, že mají svatbu a pusinkují se. A táta někdy nosí mámu na zádech na gauč. Mně se líbí Žofinka, je krásná. Jsem do ní zamilovaný. S tou bych chtěl být, až budeme dospělí, to si budeme pořád dávat pusinky.

ŠTĚPÁN VLKŠTĚPÁN VLKAutor:

VIKTORIE PETŘÍKOVÁ, 5 LET

Láska je, že tě má kluk rád. A ty jeho. Prostě láska je, když jsou do sebe dva lidi zamilovaní. Já mám ráda mámu, tátu a Tomáše ze školky. Můj budoucí manžel by měl mít sako, měl by být hodný a musí s ním být také legrace. Jako s Tomášem. Můj manžel by měl být teda Tomáš. Budu mu vařit a prát a on mi bude nosit dárky a pomáhat uklízet.

VIKTORIE PETŘÍKOVÁVIKTORIE PETŘÍKOVÁAutor:

SOFIE NOVÁKOVÁ, 5 LET

Láska je, že se mají dva lidi rádi a jsou do sebe zamilovaní. A když jsou zamilovaní, tak taky pracujou, dávají si pusinky a vodí se za ruce. Až budu velká, tak chci, aby se můj manžel jmenoval Mareček. Žádného Marečka ale zatím neznám a jiný kluk se mi nelíbí. Mareček by mi měl vařit, dávat jídlo našemu pejskovi. A já budu umývat nádobí.

SOFIE NOVÁKOVÁSOFIE NOVÁKOVÁAutor:

ALEX VYKLICKÝ, 6 LET

Že jsou do sebe lidi zamilovaní, se pozná tak, že spolu bydlí. A pak mají svatbu. Moje nevěsta by měla být mladá a mít dlouhé vlasy. Budeme bydlet v bytě v Praze, já jí budu nosit dárky, pomáhat a ona mi bude vařit. Ale zamilovaný jsem ještě do žádné holky zatím nebyl a ani se mi žádná nelíbí.

ALEX VYKLICKÝALEX VYKLICKÝAutor:

MATYÁŠ NOVÁK, 7 LET

Nevím, co je láska. Asi to, když jsou dva zamilovaní a jsou pár. Dávají si pusy a jsou na sebe hodní. Jaká bude moje manželka, to se teprve ukáže podle toho, jaké budou na výběr. Určitě pro ni udělám všechno, co bude chtít, ale jen když to bude v mých silách. Ona by pro mě měla dělat to samé.

MATYÁŠ NOVÁKMATYÁŠ NOVÁKAutor:

EMA VYKLICKÁ, 8 LET

Když jsou do sebe lidi zamilovaní, tak se mají prostě rádi a pak mají svatbu. Můj budoucí kluk musí být hodný a vysoký. Určitě spolu budeme bydlet a mít děti. Taky si budeme vzájemně pomáhat a jezdit na dovolené. Zatím nikoho vybraného nemám. Trochu se mi sice líbil jeden kluk ve škole, ale ne moc.

EMA VYKLICKÁEMA VYKLICKÁAutor:

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Šťastná
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!