Ptali jsme se dětí: Co je to láska?

Láska je…když má někdo někoho rád! Na tom se shodla většina dětí, s kterými jsme si povídali o tom, co podle nich znamená zamilovat se. Jaké mají o lásce představy? A vzpomenete si, co jste si kdysi přáli vy?
Ptali jsme se dětí: Co je to láska?
31.7.2014 17:00 |

ŠTĚPÁN VLK, 4,5 ROKU

Láska je, že má někdo někoho rád. Jak se pozná, že se dva mají rádi? Tak, že mají svatbu a pusinkují se. A táta někdy nosí mámu na zádech na gauč. Mně se líbí Žofinka, je krásná. Jsem do ní zamilovaný. S tou bych chtěl být, až budeme dospělí, to si budeme pořád dávat pusinky.

ŠTĚPÁN VLK ŠTĚPÁN VLK

VIKTORIE PETŘÍKOVÁ, 5 LET

Láska je, že tě má kluk rád. A ty jeho. Prostě láska je, když jsou do sebe dva lidi zamilovaní. Já mám ráda mámu, tátu a Tomáše ze školky. Můj budoucí manžel by měl mít sako, měl by být hodný a musí s ním být také legrace. Jako s Tomášem. Můj manžel by měl být teda Tomáš. Budu mu vařit a prát a on mi bude nosit dárky a pomáhat uklízet.

VIKTORIE PETŘÍKOVÁ VIKTORIE PETŘÍKOVÁ

SOFIE NOVÁKOVÁ, 5 LET

Láska je, že se mají dva lidi rádi a jsou do sebe zamilovaní. A když jsou zamilovaní, tak taky pracujou, dávají si pusinky a vodí se za ruce. Až budu velká, tak chci, aby se můj manžel jmenoval Mareček. Žádného Marečka ale zatím neznám a jiný kluk se mi nelíbí. Mareček by mi měl vařit, dávat jídlo našemu pejskovi. A já budu umývat nádobí.

SOFIE NOVÁKOVÁ SOFIE NOVÁKOVÁ

ALEX VYKLICKÝ, 6 LET

Že jsou do sebe lidi zamilovaní, se pozná tak, že spolu bydlí. A pak mají svatbu. Moje nevěsta by měla být mladá a mít dlouhé vlasy. Budeme bydlet v bytě v Praze, já jí budu nosit dárky, pomáhat a ona mi bude vařit. Ale zamilovaný jsem ještě do žádné holky zatím nebyl a ani se mi žádná nelíbí.

ALEX VYKLICKÝ ALEX VYKLICKÝ

MATYÁŠ NOVÁK, 7 LET

Nevím, co je láska. Asi to, když jsou dva zamilovaní a jsou pár. Dávají si pusy a jsou na sebe hodní. Jaká bude moje manželka, to se teprve ukáže podle toho, jaké budou na výběr. Určitě pro ni udělám všechno, co bude chtít, ale jen když to bude v mých silách. Ona by pro mě měla dělat to samé.

MATYÁŠ NOVÁK MATYÁŠ NOVÁK

EMA VYKLICKÁ, 8 LET

Když jsou do sebe lidi zamilovaní, tak se mají prostě rádi a pak mají svatbu. Můj budoucí kluk musí být hodný a vysoký. Určitě spolu budeme bydlet a mít děti. Taky si budeme vzájemně pomáhat a jezdit na dovolené. Zatím nikoho vybraného nemám. Trochu se mi sice líbil jeden kluk ve škole, ale ne moc.

EMA VYKLICKÁ EMA VYKLICKÁ


Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor článku: Hana Šťastná
Zdroj: časopis Moje Psychologie

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění