Rady a postřehy známých osobností | e15.cz

Rady a postřehy známých osobností

ZDROJ: Ženy - E15

Klára Olexová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Míváte pocit, že si s některými životními situacemi nevíte rady? Řešíte momentálně problém, který se vám zdá nezvládnutelný? Potřebovali byste si utřídit myšlenky v hlavě? I tento měsíc jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby se s vámi podělily o své postřehy a názory na život. Možná pro vás bude právě jejich pohled inspirativní.

MARTINA MENŠÍKOVÁ

herečka a zpěvačka

Je pro mě osvobozující, nemyslet jenom na sebe, na svoje chtíče, touhy a potřeby. Když člověk nekrmí jen svoje ego a začne naopak pomáhat k radosti nebo úspěchu ostatním a raduje se z jejich štěstí, začnou se dít zázraky. Ego je hrozná potvora a dost často se cuká. Když už ho obejdu z jedné strany, chce se nažrat aspoň pocitu „to jsem ale dobrá a přející“. Pro ty chvíle, kdy mám jenom čistou radost, že jsem někomu něco ulehčila nebo někoho aspoň potěšila, pro ty to stojí za to. Věřím v „přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno“. Ručím vám za to, že to funguje.

MILAN TESAŘ

novinář

Jean-Claude Carriere, Formanův scenárista, radí začínajícím kolegům v knížce Vyprávět příběh, ať si, když promýšlejí nějakou scénu, položí otázku, jak by fungovala v komedii. Tahle rada mě zaujala, protože se o něco podobného pokouším běžně. Jelikož jsem dost submisivní a dost těžko se prosazuji v kolektivu hlučných a sebejistých lidí, vymyslel jsem fintu, představuji si, že jsou ve spodním prádle. A věřte, ani topmanažer bez saka od Bosse, jenom v trenkách, nevypadá tak neprůstřelně, jak by rád. Zkuste to někdy.

VERONIKA VIEWEGHOVÁ

finanční poradkyně

Ženy v naší rodině byly vždycky silné. Vypráví se, jakou sílu měla už moje babička. Nebo prababička: její muž byl zraněný ve válce a byl často nemocný a ona táhla celé hospodářství. Pracovitost je jedna z našich společných ženských vlastností. Jenže ona ta síla má i své nevýhody. Naší rodinou se šíří informace: na chlapy se nemůžeš spoléhat, ženská musí všechno zvládnout sama. Myslím, že jsme prostě silnější.

DANIELA KOVÁŘOVÁ

advokátka a spisovatelka

Ke šťastnému životu potřebujeme druhé. Proto nasloucháme jejich starostem, aby na oplátku oni vyslechli nás a občas podali pomocnou ruku. Někteří lidé nás však jen vysávají. Jejich energie je negativní, berou nám dobrou náladu a zanechají nás posmutnělé, unavené a plné negativních myšlenek. Čím jsem starší, tím méně jsem ochotna se s takovými lidmi stýkat. Moje rada tedy zní: stýkejte se s lidmi, kteří vám něco pozitivního přinesou, nikoli s těmi, kteří vás připraví o kus vaší osobnosti a dobré nálady.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Klára Olexová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video