Rady a tipy na babí léto | e15.cz

Rady a tipy na babí léto

ZDROJ: Ženy - E15

Monika Otmarová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Míváte pocit, že si s některými životními situacemi nevíte rady? Řešíte momentálně problém, který se vám zdá nezvládnutelný? Potřebovali byste si utřídit myšlenky v hlavě? I tento měsíc jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby se s vámi podělily o své postřehy a názory na život. Možná pro vás bude právě jejich pohled inspirativní.

PETRA HAPKOVÁ

zpěvačka

Když si s něčím nevím rady, potřebuju ze sebe především dostat veškeré negativní emoce. Udělám si večer doma sama se sebou, napustím vanu a otevřu vínko. Pak si pustím nejsmutnější film, který najdu, abych se pořádně vybrečela, a když je to venku, pustím si svoji nejoblíbenější hudbu, aby mne pozitivně naladila. Pak už se mi přemýšlí úplně jinak! Hlavně si musím opakovat, že pokud nejde o zdraví, nejde vlastně o nic. A když ani tohle nepomůže, zavolám mamince. Ta ví přece všechno!

HELENA MÁSLOVÁ

lékařka, specializující se na psychosomatickou péči

V uplynulých staletích bylo lidem vštěpováno, že naše tělo nás odvádí ze správné cesty. Učili se, že pokud mu nasloucháme, svádí nás ke hříchu, například k nevěře a podobně. Jenže to zašlo do takového extrému, že ženy, které dnes přicházejí do mé ordinace, často neumějí svému tělu naslouchat vůbec. Trpí kvůli tomu celou řadou problémů, například při reprodukci. Má rada tedy zní: zrovnoprávnit tělo a hlavu.

BARBORA POLÁKOVÁ

herečka a zpěvačka

Nestyďte se, když potřebujete pomoc psychologa. Proč k němu chodím já? Otevírá mi různé úhly pohledu tam, kde já měla jen jeden. Pomáhá mi trochu poodstoupit, podívat se na věci svrchu a vnímat je jinýma očima. Není nic špatného na tom, bavit se o emocích, dělat tímhle způsobem duševní hygienu a poznávat se. Jedna moudrá paní mi kdysi řekla: Na pračku nebo mixér dostanete návod, ale nikdo vám ho nedá na vás samotnou. Proto beru sebepoznávání a prozkoumávání nových zákoutí duše jako přirozenou součást života.

FRANTIŠEK SEGRADO

zpěvák a výtvarník

Když se to stane a potřebuji si utřídit věci v hlavě, jdu ven, do přírody. Sednu si k řece nebo k jezeru a nechám myšlenky, ať se samy srovnají. A taky sprcha nebo koupel rozhodně nic nezhorší. Jednou jsem také přečetl za noc Danteho Peklo, to byla velká očista. Dechová cvičení a meditace jsou taky účinné.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Monika Otmarová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery