Rady a tipy známých osobností | e15.cz

Rady a tipy známých osobností

ZDROJ: Ženy - E15

Monika Otmarová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Míváte pocit, že si s některými životními situacemi nevíte rady? Řešíte momentálně problém, který se vám zdá nezvládnutelný? Potřebovali byste si utřídit myšlenky v hlavě? I tento měsíc jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby se s vámi podělily o své postřehy a názory na život. Možná pro vás bude právě jejich pohled inspirativní.

KATEŘINA TUČKOVÁ

spisovatelka

Když mám pocit, že si s něčím nevím rady a potřebuji si něco promyslet, jdu si zasportovat. Pomáhá mi hlavně běh – na jaře, v létě a na začátku podzimu je ideální, v zimě volím radši plavání. Při sportu se uvolním a (s krátkodobým odstupem) vnímám své myšlenky a pocity trošku jinak. Utvořím si tak na věc jasnější pohled a mnohem lépe se pak rozhoduji, jaké kroky podniknu. A když problém přesahuje hranice jednorázového rozhodnutí, tak si sportem aspoň vyrobím endorfiny a dobiju si tak baterky – a s tím jde všechno rozhodně lépe. Teprve pak si případně rýsuji kolonky „pro“ a „proti“, pokud to daná situace umožňuje, a do nich vepisuji všechna hesla, která mě k problému napadnou. Většinou se pak rozhodnu pro variantu, kde je hesel více.

JITKA ASTEROVÁ & ANNA LINHARTOVÁ

herečky

Jitka: Měla jsem tu čest potkat se s Milošem Kopeckým a on mi řekl: Jitko, já vám prozradím, co odzbrojí a dostane na kolena naprosto každého chlapa. Když se s ním žena bez jakékoli koketerie okamžitě vyspí a pak dělá, jako že nic, ale opravdu nic. A měl pravdu, to fakt dostane každého.

Anna: To miluju nejvíc ze všeho, když mi máma vypráví svoje historky. Ale pozor, my jsme nikdy nezacházely do detailů, dodržujeme určité hranice. Řekneme třeba „no, jaksi, nebylo to úplně v pořádku, takže jsme šly od toho“ a tím se řekne všechno. Spousta lidí kolem nás si myslí, že spolu máme takový ten přátelský vztah bez zábran, ale to není pravda. Jsou věci, které před mámou prostě nemůžeš ventilovat, to se nedělá.

DIANA MÓROVÁ

herečka

Myslím si, že při výběru povolání nebo školy by se měl člověk podívat sám do sebe. Případně mohou pomoct rodiče k uvědomění si, na co vlastně mám. Ono to je vidět už v raném dětství. Někdo je cílevědomý, pracovitý, usilovný… Na takovém člověku je viditelné, že chce něco dokázat. Další věcí je to, jestli se talent rozvine. Štěstí je, když máte u sebe člověka, který váš talent rozpozná a vede vás k tomu, abyste se nasměrovali. Který vás správně posune. Možná někdy jen stačí potkat člověka, který vám něco řekne, a vy najednou víte, kudy jít. Rozpoznáte svůj talent.

JAN MAXIÁN

herec, dabér a hudebník

Základem je dělat věci, jak nejlépe to jde. To leckdy řeší problémy dřív, než přijdou. Nejdůležitější je neztrácet hlavu a řešit věci v klidu. Stres, nervy, to všechno bere energii a řešení je pak daleko těžší. Všiml jsem si, že spousta lidí, když přijde problém, začne přemýšlet, jaké budou důsledky a zapomenou, že se to děje právě teď. De facto se už do budoucnosti přenášejí a mají pocit, že se vše už stalo a nedá se nic dělat. Podle mého je třeba si uvědomit, že se vše odehrává právě teď, v přítomnosti, a jakmile má člověk jistotu toho, co se děje, má začít jednat. Takže neztrácejte hlavu, radujte se z okamžiku a nedělejte z věcí příliš vědu. Ani z vědy, natož ze života!

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Monika Otmarová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video