Rady od známých osobností | e15.cz

Rady od známých osobností

ZDROJ: Ženy - E15

Andrea Votrubová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Míváte pocit, že si s některými životními situacemi nevíte rady? Řešíte momentálně problém, který se vám zdá nezvládnutelný? Potřebovali byste si utřídit myšlenky v hlavě? I tento měsíc jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby se s vámi podělily o své postřehy a názory na život. Možná pro vás bude právě jejich pohled inspirativní.

JAKUB VÁGNER

rybář, cestovatel

Žádný sen nebo předsevzetí, které si člověk dá, není nemožné. Už jako malý kluk jsem měl sen, že bych se chtěl živit chytáním ryb. Všichni se mi smáli, stejně jako se mi smáli, když mi bylo osmnáct let a snil jsem o tom, že budu mít vlastní pořad na National Geographic nebo na Discovery Channel podle vzoru Rexe Hunta, který byl můj velký učitel.

Když jsem ho později potkal v Austrálii, řekl mi, že nic není nemožné, že člověk se musí nejdříve naučit stavět nebeské zámky, nebo se o to musí alespoň snažit, aby pak dokázal postavit zámky pozemské. Stojí to mnoho odříkání, energie, víc úsilí a odhodlání než čehokoli jiného, ale nic není nemožné. Sen se nemusí splnit stoprocentně, ale je velká šance se k němu z velké části přiblížit. Všechno záleží jen na tom, kolik do toho dá člověk sebe a své energie.

KATEŘINA EMMONS

sportovní střelkyně

Výjimečnost není vrozená. Musí se na ní pracovat, a to neustále. Nečinné čekání totiž nikdy neumožní zjistit, co se ve vás skrývá. Moje rada zní: Vzdělávejte se, získávejte nové zkušenosti, přijímejte nové výzvy a nebojte se, že neuspějete. I každým neúspěchem se učíte! Jen málokdo je ochoten dlouho a tvrdě pracovat. Proto není tolik výjimečných lidí. Ale ti, kteří to dokážou, si zaslouží obdiv.

VOJTA DYK a TÁŇA VILHELMOVÁ

herec, hudebník a herečka

Táňa: Učím se a poslední dobou mi to fakt jde: Okamžitě vystřelit po větě, která začíná: „Víš, nechci ti do toho mluvit, ale já bych to udělala tak a tak…“ Na to je důležité okamžitě říct:,,Dobře, ty si to udělej tak a já si to udělám po svým!“ Protože to je můj život. Moje chyby a vítězství.

Vojta: Mně ty nevyžádaný „dobrý rady“ stejně vždycky nějak utkvěj. Jsem takovej, že když mi někdo něco řekne, tak si to beru a mnohdy to mám jako dogma. Potom si říkám, proč jsem si nedovolil myslet něco jiného. Na to má právo každý a každý by se to měl naučit…

TOMÁŠ MATONOHA

herec

Většina z nás se má relativně dobře, a tak je stále těžší motivovat děti, aby se o něco snažily. Výchova je velká alchymie. Snad vás bude inspirovat příklad jednoho miliardáře: V polovině minulého století mu otec svěřil velké peníze, které syn rozházel. Otec mu již nedal ani dolar, a tak musel znovu začínat od nuly. Přesto se vypracoval na původní úroveň…

I dospělý občas potřebuje dostat ťafku, aby si uvědomil, že jistota neexistuje. S výchovou dětí je to složitější, ale vychovat z nich lidi, kteří si váží práce a vědí, že odpovědnost za sebe vždy ponesou sami, je nejdůležitější dar, který jim můžete předat.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Andrea Votrubová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery