Rady od známých osobností | e15.cz

Rady od známých osobností

ZDROJ: Ženy - E15

Andrea Votrubová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Míváte pocit, že si s některými životními situacemi nevíte rady? Řešíte momentálně problém, který se vám zdá nezvládnutelný? Potřebovali byste si utřídit myšlenky v hlavě? I tento měsíc jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby se s vámi podělily o své postřehy a názory na život. Možná pro vás bude právě jejich pohled inspirativní.

JITKA HOSPROVÁ

violová virtuoska

Všimla jsem si ve svém okolí zajímavého úkazu. Když se člověku, který má dobré srdce, začne díky píli a poctivé práci dařit dobře, zároveň s tím se začíná cítit provinile, protože je mu líto, že ti druzí se mají hůř. To je moment, kdy se člověk uchýlí k takzvanému,,páchání dobra“, za které je po zásluze potrestán. Navíc nepřímo dáváme najevo, jak nám se daří a můžeme pomáhat, což ty méně úspěšné svým způsobem ponižuje. Rozuzlení jsem si nedávno přečetla překvapivě v Bibli, kdy Ježíš praví, že svá rozhodnutí bychom neměli dělat na základě soucitu. Což ale zároveň neznamená nebýt soucitný…

JAN KOMÍNEK

herec

Už od dětství mě zajímala vyprávění životních zážitků starších lidí. Snažil jsem se čerpat z jejich zkušeností, kterých jsem si vždycky moc vážil, a zároveň jsem se z nich snažil poučit. Nezdráhal jsem se ptát ani na okamžiky, které nebyly moc příjemné, například na rok 1968. Ale příležitostí, kdy si mohu sednout a poslouchat zážitky a myšlenky někoho třeba o pár desítek let staršího, než jsem já, logicky kvůli běhu času ubývá. Mrzí mě to. I proto si vážím každé chvilky strávené s někým, kdo pamatuje. Zkuste i vy dát šanci těm, které většinou přehlížíte.

MARTIN ZACH

Muž roku 2009

Většina lidí žije v dnešní době extrémně povrchní život a každý se přitom může během vteřiny ocitnout na pomyslném dně. Teprve poté si uvědomí, o čem život opravdu je. V roce 2009 se mi ze dne na den změnil život poté, co jsem jako čerstvě zvolený Muž roku ochrnul po skoku do vody. První prognóza byla špatná – pohyblivost pouze hlavou… Každé zlepšení doktoři dodnes považují za zázrak. Ale říkám a doporučuji, aby se tím řídil každý: Když se chce, tak jde všechno.

MAHULENA BOČANOVÁ

herečka

Za každé nesplněné „miluju tě“ by měli lidi chodit na rok sedět. Já tohle řekla maximálně pětkrát za život. A to mi táhne na padesát. Když někdo hazarduje se slovy „miluju tě“, tak toho druhého vystavuje smrtelnému nebezpečí. Proto to nedělám…

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Andrea Votrubová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video