Rady zajímavých osobností | e15.cz

Rady zajímavých osobností

ZDROJ: Ženy - E15

Andrea Votrubová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Míváte pocit, že si s některými životními situacemi nevíte rady? Řešíte momentálně problém, který se vám zdá nezvládnutelný? Potřebovali byste si utřídit myšlenky v hlavě? I tento měsíc jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby se s vámi podělily o své postřehy a názory na život. Možná pro vás bude právě jejich pohled inspirativní.

MARTHA ISSOVÁ

herečka

Když žijeme v době globalizace, využijme možnosti a dívejme se na svět kolem sebe. Jedině tak si člověk může vytvořit svůj vlastní obraz. A věci posouvat a řešit. Chce to nebát se pojmenovávat věci jasně, jak sám pro sebe, tak i ve společnosti. Pokud je něco obludné, nebojte se to tedy vyslovit nahlas, dřív než se to připlíží! Jen tak může být zachována rovnováha.

KATEŘINA TUČKOVÁ

spisovatelka

Pomalu přichází podzim a s ním i temná odpoledne a dlouhé večery. Snad každému se během nich stane, že ho přepadne splín, melancholie, blbá nálada. Já proti ní bojuju saunou. Teplo, které obejme a nepustí, a poté šok chladu do mě doslova napumpují energii a skvělou náladu. A navíc tím posiluji svou imunitu! Vlastně se už na ten podzim a saunovací nedělní podvečery těším.

MARIÁN LABUDA

herec

Vím, že v určitém věku by měl člověk ze svých zkušeností činit závěry a předávat je v podobě rad ostatním, jenže jsem zjistil, že mladé lidi to vůbec nezajímá. Ze slušnosti vás poslouchají, ale nic si z toho neodnesou. To, co má hodnotu, je, když natočím dobrý film, ne besedy, které se pak o něm vedou. Životní zkušenosti se totiž předávají ne slovy, která jsou velmi prchavá, ale prací a výsledky, které člověk po sobě zanechá. Nedovolte, aby za vás mluvilo cokoli jiného!

RADEK JAROŠ

horolezec

Právě jsem se stal monarchou - králem. Získal jsem korunu Himálaje, vylezl jako patnáctý člověk na světě na všechny osmitisícové vrcholy bez kyslíkového přístroje. Tou poslední zdolanou horou byla nedávno K2. A to jsem z Vysočiny, kde nejvyšší kopce měří 800 metrů! Jde to, stejně jako jde uskutečnit spoustu jiných plánů nebo snů. Sny jsou od toho, aby se plnily. Ale musí se za nimi jít, a ne o nich jenom mudrovat v hospodě. Kde je vůle, tam je cesta. Vydejte se po ní!

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Andrea Votrubová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video