Rozhovor s Barborou Chuecos o práci ve společnosti Mary Kay i o rodině | e15.cz

Rozhovor s Barborou Chuecos o práci ve společnosti Mary Kay i o rodině

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Barbora Chuecos je generální ředitelka v Mary Kay (Czech Republic), s. r. o., jedné z nejvýznamnějších kosmetických firem na světě. Barbora miluje svou rodinu, přírodu a věří, že vše se děje pro její dobro.

Zastáváte pozici generální ředitelky americké kosmetické firmy Mary Kay. Jak jste se k této práci snů dostala?

Tak trochu náhodou. Oslovila mě bývalá kolegyně, že shání někoho do marketingu. Já v té době o takovou změnu nestála, takže jsem ji odmítla, ale nakonec jsem na pohovor šla a byla jsem nadšena firmou i přípravky. A rok poté tato kolegyně odešla a navrhla mě za sebe na místo ředitelky.

Jak byste shrnula filozofii značky Mary Kay? Ztotožňujete se s ní?

Ano, právě filozofii a kulturu naší společnosti miluji, jinak bych tu určitě nebyla skoro 15 let. Naším posláním je obohacovat životy žen a já to za ta léta vidím na životech a práci mnoha našich kosmetických poradkyň, kolegyň z kanceláře i na sobě. Klademe důraz na dobré vztahy a osobní přístup, což se mi také líbí. Základní principy naší zakladatelky Mary Kay Ash jsou Zlaté pravidlo (Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě) a Dávat víc než brát, a těmito zásadami se stále řídíme. Je pro mě moc důležité, že Mary Kay nabízí příležitost pracovat sama na sobě a to předáváme dalším ženám.

Co vás na vaší práci nejvíc baví?

Je to právě práce s lidmi a s jejich potenciálem. Fascinují mě lidské příběhy, které slyším nejen od našich nezávislých kosmetických poradkyň, ale i od žen kolem sebe, s nimiž se pracovně potkávám. Věnuji se také mentoringu a soustředím se především na ženy v byznysu.

Kdybyste měla vyjmenovat tři vlastnosti, které musí špičková manažerka mít – jaké by to byly?

Nevím, jestli existuje univerzální recept. Já sama mám v týmu čtyři skvělé manažerky a samozřejmě se všechny dost lišíme, protože jsme osobnostně každá jiná, máme i jiný styl práce. Ale pokud mám jmenovat tři vlastnosti, asi by to byla odvaha, flexibilita a schopnost jít za svou vizí/cílem.

Bez čeho nebo koho si nedokážete představit svůj každodenní život?

Bez mého manžela a syna a rodinného zázemí včetně našeho domu, zahrádky a zvířátek – je to pro mě taková oáza, kde čerpám energii, klid a sílu.

Barbora Chuecos s rodinouAutor: Ženy - E15

V profesi jste dosáhla obrovského úspěchu – rovná se profesní úspěch zároveň vašemu největšímu životnímu úspěchu?

Oblast práce beru jako takový bonus od života a jsem za vše moc vděčná, ale za svůj největší životní úspěch považuji svou rodinu.

Jak dělíte svůj čas mezi kariéru a rodinu?

Snažím se být maximálně flexibilní. Často pracuji v noci, abych nemusela být dlouho v kanceláři a stihla jít třeba se synem na hřiště nebo mu přečetla pohádku. Snažím se být co nejefektivnější, takže většinou vyřizuji hovory z auta, na služebních cestách v cizině pracuji i večer, abych mohla být s rodinou, když se vrátím domů, a neměla nahromaděnou práci. Také si hlídám čas sama pro sebe. Někdy stačí i krátká chvilka během dne, nejvíc mě ale nabíjí procházky lesem.

Můžete se s námi podělit o své denní rituály spojené s péčí o krásu?

Ráno i večer si čistím a hydratuji pleť přípravky TimeWise®. Mezi moje oblíbené přípravky patří Odličovač očí (před Mary Kay jsem jich vyzkoušela několik a stále mě pálily oči, flíčky nebo pupínky kolem očí), z dekorativní kosmetiky pak Minerální pudrový make-up a řasenka Ultimate. Zamilovala jsem si také naše nové tužky na rty i na oči z kolekce MaryKayAtPlay.

Jaká kniha leží na vašem nočním stolku?

Je jich tam spousta, čtu často několik knih najednou. Teď třeba knížku Sára od Esther a Jerryho Hickse, tváří se jako dětské příběhy, ale je plná moudra i pro dospělé. Hodně inspirace pro každý den čerpám z knihy Happiness is a Choice, autorem je Barry Neil Kaufman a je o štěstí, našich každodenních volbách a přístupu k životu. Další zajímavou knížkou, ve které si teď čtu, jsou Cesty poznání od Marka Džirasy. Marka znám osobně, takže číst jeho knihu je moc hezký zážitek.

Jaký sen byste si chtěla splnit?

S manželem bychom chtěli ještě jedno miminko a také sním o vybudování nějakého alternativnějšího vzdělávacího centra pro děti a/nebo workshopového centra pro děti i dospělé.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video