Sdružení Alen a pomoc ženám s rakovinou prsu | e15.cz

Sdružení Alen a pomoc ženám s rakovinou prsu

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vážení čtenáři, ráda bych vám představila ALEN, neziskové sdružení žen postižených rakovinou.

Jsme neziskové sdružení žen postižených rakovinou prsu. Základním cílem našeho snažení je pomoc ženám po operaci prsu, podpora v prosazování jejich zájmů a potřeb. Cílem je zvýšit a chránit společenskou prestiž těchto žen. Navazujeme pro ně kontakty a spolupráci s lékaři, zdravotníky, výrobci speciálního prádla, zprostředkováváme jim přístup k informacím.
Organizujeme společné akce, které mají pomoci ženám překonat psychické trama z nemoci, posílit sebevědomí a rodinným příslušníkům pomáháme odstranit stres.

Jezdíme na rekondiční a rehabilitační pobyty, cvičíme, plaveme, pěstujeme turistiku, chodíme společně na kulturní podniky, prostě žijeme plným životem. Účastníme se akcí a kampaní pro veřejnost k prevenci rakoviny, spolupracujeme s Ligou proti rakovině Praha včetně prodeje žlutých kvítků měsíčku lékařského. Jsme zakládající organizací ACBCA (Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu), kde se aktivně účastníme akcí „Dokážeš to taky“ a „Udělej to pro sebe“. Úzce spolupracujeme s Koalicí pro zdraví a s dalšími pacientskými organizacemi po celé ČR. V posledním roce pro veřejnost pořádáme besedy a přednášky s edukací o samovyšetřování. O všech našich aktivitách vydáváme Informační zpravodaj pro členky i veřejnost.
Na podzim loňského roku jsme uspořádaly setkání pacientských organizací v Centru preventivní a následné onkologické péče s firmou AREKO s. r. o. a představily projekt předklinického výzkumu doplňku stravy Ovosan. MUDr. Marika Bělešová přípravek testuje na 20 ženách s rakovinou prsu.

Velkou účast našich členek jsme zaznamenaly na Pochodu AVON proti rakovině, který směřoval z Letné do Podolí na Žluté lázně. Členky ALEN tam celý den informovaly a školily zdravou veřejnost ve stánku s materiály Aliance a AVON Cosmetics o prevenci rakoviny prsu.   

Autor: Ženy - E15
Jako bonbónek naší pestré činnost považujeme uspořádání prvního benefičního koncertu v reprezentačních prostorách Michnova paláce, na kterém vystoupila mezzosopranistka Nadia Ladkany za klavírního doprovodu Lucie Kláry Karlové. Večerem provázel redaktor Mgr. Karel Tejkal a doc. MUDr. Bohuslav Mrzena.

S nakladatelkou Slávkou Kopeckou chystáme k vydání knížku příběhů onkologických pacientek.

Jak vidíte, náš klubový život je velmi pestrý a na to vše potřebujeme finance. Proto prosím každého čtenáře, který by měl možnost přispět na naši činnost jakoukoliv částkou, o finanční dar. Naše účetnictví je veřejně k nahlédnutí na webu http://centrum.amadeus-nmc.cz/alen. Zde také naleznete číslo bankovního spojení.

Kontakt:
Adresa: 128 00  Praha 2 - Vyšehrad, Vratislavova 22
Telefon: 224 916 216
E-mail:  d.kelisova@seznam.cz

Věra Formánková, Praha 29. 10. 2007

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video