Simona Krainová oblékla šaty legendární hollywoodské hvězdy. Poznáte, které? | e15.cz

Simona Krainová oblékla šaty legendární hollywoodské hvězdy. Poznáte, které?

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Modelka Simona Krainová byla hlavní hvězdou večírku, který uspořádali v elegantních prostorách Jízdárny Pražského hradu organizátoři výstavy věnované hollywoodské legendě Marilyn Monroe. Simoně se zároveň splnil sen mnoha žen, neboť měla příležitost obléknout na akci šaty, v nichž Marilyn v roce 1953 zazářila ve filmu Pánové mají radši blondýnky.

Růžová róba s dlouhými rukavičkami je skutečně originálem, který slavná hollywoodská ikona nosila, nikoli pouhou replikou kostýmu.

„Když mi bylo nabídnuto obléci si šaty Marilyn Monroe, byla to pro mě pocta. A když jsme vytvářeli image, tak jsem zjistila, že Marilyn nejde napodobit. To je stejné jako s colou. Je to produkt, který svým způsobem vytvořil Hollywood, i Marilyn se tomu přizpůsobila, když v těch šedesátých letech vypozorovala, jak by měl vypadat idol. A trefila to přesně. A taky si myslím, že nikdo jiný už to nedokázal udělat tak dobře jako ona,“ řekla pro iDNES.cz Simona.

Světová putovní výstava Marilyn, v jejímž rámci byla akce pořádána, představuje módní a kulturní fenomén Marilyn Monroe prostřednictvím nejucelenější kolekce materiálů z jejího života. Součástí jsou exponáty ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, zahrnující mimo kostýmů a bot z filmů i z osobního života známé herečky také dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, které ji proslavily.

Kromě toho si může veřejnost současně prohlédnout díla slavných autorů (např. Antonia Canovy, Yvese Kleina nebo Andyho Warhola) zobrazující ideál ženské krásy, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marylin Monroe a výstavu koncepčně doplňují.

Výstava Marylin byla pro velký zájem veřejnosti prodloužena a potrvá až do 13. října.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video