Hvězdný styl: Šperky Elizabeth Taylor | e15.cz

Hvězdný styl: Šperky Elizabeth Taylor

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Překrásný šperk ve tvaru rozměrné květiny z diamantů a safírů zasazených v platině a 18-ti karátovém zlatu ukázala nedávno Praze společnost Tiffany & Co. u příležitosti 175. výročí značky. Tento skvost je však jen pouhým střípkem z množství pozoruhodných šperků, které patřily jedné z nejkrásnějších a nejslavnějších hereček světa - Elizabeth Taylor.

Brož “Fleur de Mer” vytvořil jeden ze světově nejuznávanějších návrhářů šperků, Jean Schlumberger, který patří ve slavné historii klenotnického impéria Tiffany & Co. k pouhým čtyřem klenotníkům, kterým bylo dovoleno autorizovat svou práci. Unikáty z jeho dílny jsou porozuhodné především interpretací přírodních forem - flóry, fauny i podmořského světa. Jeho klientskou základnu tvořily nejslavnější ikony své doby, např. Jacqueline Kennedy Onassis, vévodkyně z Kentu, Audrey Hepburn, Greta Garbo nebo právě Elizabeth Taylor.

Ta byla ostatně svou zálibou ve špercích proslulá. Během svého života nashromáždila pozoruhodnou sbírku vzácných šperků, mezi něž patřily i opravdové skvoty. Řadu z nich jí daroval její manžel Richard Burton, mimo brože Fleur de Mer”, také napr. známé diamanty Krupp nebo Taylor-Burton, náhrdelník Taj Mahal, který podle legendy původně věnoval své manželce indický vládce Jahangira či obrovskou a vzácnou perlu La Peregrina.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video