Slavné osobnosti a jejich postřehy a názory na život | e15.cz

Slavné osobnosti a jejich postřehy a názory na život

ZDROJ: Ženy - E15

Andrea Votrubová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Míváte pocit, že si s některými životními situacemi nevíte rady? Řešíte momentálně problém, který se vám zdá nezvládnutelný? Potřebovali byste si utřídit myšlenky v hlavě? I tento měsíc jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby se s vámi podělily o své postřehy a názory na život. Možná pro vás bude právě jejich pohled inspirativní.

JIŘÍ MÁDL

herec, režisér

Vždycky, když se mám dobře, začínám se trošku bát, protože vím, že život chodí ve vlnách a střídavě na mě posílá špatné a dobré vlny. A naopak, kdykoli je mi zle, cítím, že někde se už zvedá dobrá vlna, která to špatné spláchne. Jaká rada z toho plyne?

Snažte se zkrátka nepodléhat tomu, když budete mít v nějakém období pocit, že se přes vás valí jen to negativní. Nehledě na to, jak dobré nebo jak špatné věci jsou, změní se.

BARBORA ZÁHLAVOVÁ-STRÝCOVÁ

tenistka

Když jsem byla malá, mívala jsem často strach ze smrti (z toho, co se stane, až tady nebudu). Lhala bych, kdybych řekla, že už nemám. Mám, ale ne tak často. Nevím proč. Možná proto, že si mnohem více uvědomuji, že jsme tady na návštěvě. Jsme takoví objevitelé. Objevujeme vše, co jde, ale hlavně sami sebe. I proto vnímám život jako dar.

Chci s ním nakládat zodpovědně, podle nejlepšího vědomí a svědomí. A zároveň ho prožít naplno. Co nejvíce to jde. Chci se smát, tancovat, milovat, cítit vůně, chutě, lásku, chci být – žít. Žijte také! On ten strach potom třeba odejde. More jednou řekl:,,Život je boj a já se peru o každou vteřinu štěstí.“

JANA KIRSCHNER

zpěvačka

Mám hned několik inspirativních podnětů či postřehů, které mi obvykle přijdou na mysl, kdykoli se začnu zamýšlet nad tím, jak zvládnout život ve všech jeho podobách: S humorem a antidepresivy. Anebo s vhodnou kombinací lehkých drog. Anebo neplánovat, neočekávat, neodolávat a nedržet dietu. A to nikdy!!! Anebo si najít multimilionáře, ale tajně milovat hladovějícího génia…

ANTONÍN KRATOCHVÍL

fotograf

Jako fotograf konfliktu jsem byl několikrát zraněn, ale i bez pomoci morfinu jsem tuto situaci zvládl. Když jsem cítil, že se dostávám do šoku, začal jsem speciálně dýchat, abych se zklidnil. Doporučuji čtenářům a čtenářkám, které život občas dostane do nějakých vypjatých situací, aby se nejdřív pokusili zklidnit sami sebe.

Třeba právě pomocí speciálního dýchání. Aby zkrátka vždy nespoléhali na něčí pomoc (ať už by šlo o tu lékařskou, o pomoc někoho blízkého, nebo o ten skvělý morfin), ale hlavně sami na sebe… Mně osobně se to mockrát vyplatilo a pomohlo mi to zvládnout řadu složitých situací.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Andrea Votrubová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery