Soutěž o knihu: Arabský svět – jiná planeta? | e15.cz

Soutěž o knihu: Arabský svět – jiná planeta?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pro vaše chvíle pohody jsme pro vás ve spolupráci s portálem Kniha.cz připravili pravidelné soutěže o zajímavé knižní tituly. Soutěžte s námi a těšte se na zábavné čtení!

Emíre Khidayer

Arabský svět – jiná planeta?

Jaký je arabský svět ve skutečnosti? Jak myslí, cítí a žijí Arabové? Jaké jsou vztahy mezi muži a ženami? Je každý Arab muslimem a každý muslim Arabem? Jak se chovají ke zvířatům? Je vůbec možné naučit se arabsky?

Knihou Arabský svět – jiná planeta? přináší autorka realistický pohled na současný život v arabských zemích.

Vybírá témata, která nás zajímají nejvíc. Přibližuje i taková, která jsou tabu nebo na která padá stín pověrčivosti.

Mluví o arabské sexualitě, mužsko-ženském (ne)souladu, obřízce, kastování společnosti, o rozeznávání hranice života a smrti, kadidlu, drogách i alkoholu. A to vše na pozadí převládajícího náboženství – islámu.

EMÍRE KHIDAYER (*1971 V PIEŠŤANECH) vystudovala arabistiku v Bratislavě, pracovala jako diplomatka v Egyptě, Kuvajtu a Iráku, pak přešla do soukromé sféry (obchod, IT). Vydala již dvě knihy, za tuto první (slovensky 2009) dostala cenu za nejlepší debut roku, prodalo se jí přes 10 000 ks. Pro velký úspěch pokračovala knihou Život po arabsku (2010).

Tato témata vám předkládá z pohledu ženy arabistky, která dlouhodobě žila a pracovala v tomto regionu. Ženy, která většinou přicházela do kontaktu s muži…

Pokusme se porozumět Arabům za pomoci člověka, který je doma v Evropě i na Blízkém východě.

Jak na to?

Stačí se přihlásit na www.zeny.cz a správně odpovědět na soutěžní otázku, kterou najdete v tomto článku. Knihu Arabský svět - jiná planeta? může získat celkem 5 z vás, kteří správně odpoví na soutěžní otázku a odpověď zašlou jako 15., 30., 45., 60. a 75. v pořadí.

Možnost odpovídat máte od 23.1.2012 do 5. 2. 2012

Pokud nejste zaregistrována, nebo přihlášena, klikněte sem. Zkontrolujte si v nastavení, zda máte vyplněné kontaktní údaje (poštovní adresu), abychom se s vámi v případě výhry mohli rychle spojit.

Všeobecná soutěžní pravidla naleznete ZDE.

Soutěžní otázka:

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video