Soutěž o knihu: Colette, dívka z Antverp - Výherci! | e15.cz

Soutěž o knihu: Colette, dívka z Antverp - Výherci!

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pro vaše chvíle pohody jsme pro vás ve spolupráci s portálem kniha.cz připravili pravidelné soutěže o zajímavé knižní tituly. Soutěžte s námi a těšte se na zábavné čtení!

Arnošt Lustig

Colette, dívka z Antverp

Strhující příběh o lásce silnější než smrt

Esence ženy – někdy skryté, jindy vyřčené, ale vždy více či méně přítomné téma knih Arnošta Lustiga. Ve svém pozdním díle, Židovské trilogii, nechává autor tento námět zaznít plnou silou. Jak jsme však již u tohoto spisovatele zvyklí, nejedná se o útěšnou oslavu ženské krásy.

Lustigovy hrdinky jsou o své ženství krutě připravovány, musejí o ně bojovat v extrémním prostředí fašistických koncentračních táborů, kdy tváří v tvář smrti nabývají ženská krása, láska a něha zcela nečekaných rozměrů. Novely Lea z Leeuwardenu, Colette, dívka z Antverp a Tanga z Hamburku jsou tak trojí variací na výsostně existenciální téma.

Colette Cohenová, devatenáctiletá belgická Židovka s démantem pod jazykem, se zmítá mezi hlubokým milostným citem a brutálním sexuálním násilím. Dvě podoby lásky tak odlišné a tak podobné jako pravda a lež. Milostný příběh z prostředí osvětimského lágru je tak i příběhem o zmatení všech lidských hodnot, kdy je jen tenká hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, láskou a nenávistí.

http://www.bioscop.cz/_web/film/colette

Zaujala vás tato kniha? Pokud ji nevyhrajete v naší soutěži, můžete si ji zakoupit na e-shopu

SOUTĚŽ

Soutěžte s námi o knihu Colette, dívka z Antverp. Knížku získá 5 účastníků soutěže, kteří správně odpovědí na naši soutěžní otázku jako 30., 60., 90., 120. a 150. v pořadí. Nápovědu můžete najít např. v článku Colette - I za zdmi koncentračního tábora byla láska.

Možnost odpovídat máte od 16. do 22. září 2013.

Výherci:

Daniela D., Ostrava
Monika M., Litoměřice
Hana P., Praha
Petra, M., Slušovice
Monika R., Skalice

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery