Soutěžte o publikaci „Cestujeme s dětmi bezpečně“ a zpětné zrcátko pro kontrolu dětí při cestě autem | e15.cz

Soutěžte o publikaci „Cestujeme s dětmi bezpečně“ a zpětné zrcátko pro kontrolu dětí při cestě autem

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přeprava dětí autem je všeobecně považována za nejméně problematickou. I přesto se i jednoduchá cesta za dovolenou může výrazně zkomplikovat, pokud doprovod dítěte nezná základní předpisy a pravidla

Při cestách autem s dítětem číhá řada rizik

„Vyjeli jsme v létě, stejně jako každý rok, s manželem do Chorvatska. Tentokrát s námi ale poprvé jelo i naše roční dítě. Cesta probíhala překvapivě jednoduše, rychle jsme projeli Rakousko. Na chorvatských hranicích nás ale čekalo nepříjemné zjištění,“ vypráví Eva. „Tamní celníci nás po letmé oční kontrole auta požádali o doklady. Vyndala jsem z přihrádky cestovní pasy mě a manžela tak, jak jsem to vždycky dělávala. Celník nás ale požádal i o cestovní doklad našeho Pavlíka, a ten jsme neměli. Byl pouze zapsán v mém pase. Následovala zdlouhavá kontrola, zda je dítě opravdu naše. Nakonec jsme se museli otočit a jet zpátky, a to jsme ještě dopadli dobře,“ líčí nepříjemný zážitek Eva.

Ať už jste rodič, člen rodiny nebo známý, každý kdo při přepravě doprovází dítě, by měl znát základní předpisy a doporučení pro bezpečné cestování s nejmenšími pasažéry. Užitečným pomocníkem vám může být nový web Všeobecné zdravotní pojišťovny www.detivdoprave.cz.

Kromě základních předpisů vám zdarma nabídne i doporučení odborníků pro co nejbezpečnější přepravu dětí nejběžnějšími dopravními prostředky. Dozvíte se tak, na co si dát pozor v městské hromadné dopravě či zda si smíte vzít kočárek na palubu letadla. Pokud si raději čtete klasickým způsobem, můžete si na webu zdarma stáhnout i praktickou brožuru a leták.

Petr Buček, provozovatel portálu AutemBezpečně.cz a garant projektu VZP Cestujeme s dětmi bezpečně, k problematice cestovních dokladů dodává: „Ačkoli dlouhá léta stačilo mít děti zapsané v cestovním pase, v dnešní době platí nová pravidla. I právě narozené dítě musí mít při přepravě vlastní cestovní doklad. Zákon, který toto upravuje, byl totiž v důsledku častých únosů dětí výrazně zpřísněn.“

Preventivním programům zaměřeným na děti se Všeobecná zdravotní pojišťovna věnuje dlouhodobě, proto spustila kampaň Cestujeme s dětmi bezpečně. Praktická brožura, leták a web mají být pomocníkem a rádcem pro všechny, kdo doprovází děti dopravními prostředky. Mezi další preventivní projekty VZP zaměřené děti patří i internetové stránky www.urazy-deti.cz. Zde si mohou všichni, kdo přicházejí do styku s dětmi, zjistit, jak jim poskytnout první pomoc v případě úrazu.

Soutěžte o publikaci „Cestujeme s dětmi bezpečně“ a zpětné zrcátko pro kontrolu dětí při cestě autem

Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku, nápovědu hledejte na

.

Cenu získá výherce, který správně odpoví na soutěžní otázku jako 65. v pořadí.

Možnost odpovídat máte od 21. 1. 2013 do 27. 1. 2013.

Pokud nejste zaregistrována, nebo přihlášena, klikněte sem.

Zkontrolujte si v nastavení, zda máte vyplněné kontaktní údaje (poštovní adresu), abychom se s vámi v případě výhry mohli rychle spojit. Každý soutěžící smí soutěžit jen jednou, duplicity budou vymazány.

Všeobecná soutěžní pravidla naleznete ZDE.

Soutěžní otázka:

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video