Šperky, se kterými ovládnete plesovou sezónu na Sperky.cz | e15.cz

Šperky, se kterými ovládnete plesovou sezónu na Sperky.cz

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plesová sezóna sice vrcholí až během zimních měsíců, první vlaštovky v podobě vánočních bálů a maturitních plesů už jsou však tady. Důležitá je nejen volba správných šatů, ale i jejich vhodná kombinace s make-upem a šperky, které pak zajistí dokonalý celkový dojem.

Nevíte, jaké šperky zvolit, zda sáhnout spíše po decentní eleganci, nebo po extravagantnějších masivních kouscích? Všechno záleží na vaší postavě a šatech. Výrazné barvy šatů si říkají o jemnější jednoduché prvky, jednobarevné šaty splývavých střihů pak o oživení barvami a šperky, které přitahují pozornost. Obecně ale platí, že lesk šperků je nedílnou součástí plesů, stejně jako hudba patří k tanci. Proto na plesech zkuste být odvážnější než v každodenním oblékání. Odborníci ze Sperky.cz pro vás připravili průvodce výběrem plesových doplňků, který vám pomůže vybrat ideální šperk podle vaší postavy a šatů.

Náhrdelníky
Náhrdelník je zpravidla tím nejviditelnějším šperkem a je tak středem pozornosti. Nevíte-li, jaký vybrat právě k vašim šatům, určitě se vám bude hodit pár základních rad. „Pro véčkové a lodičkové výstřihy jsou ideální perlové nebo korálové náhrdelníky, které ideálně podtrhnou krásu a eleganci šatů a nestrhnou pozornost pouze na sebe,“ radí obchodní ředitelka Sperky.cz Eva Veverková. „Ke korzetům bez ramínek pak skvěle padnou úzké náhrdelníky – obojky, které opticky protáhnou krk i celou postavu a přitom nenutí okolí stahovat zrak přímo k vašemu výstřihu, což ženám může být nepříjemné,“ přidává další radu Eva Veverková. „Pokud ale chcete zdůraznit jednoduchou eleganci splývavých hladkých šatů, pak se určitě vyhněte hustým a výrazným náhrdelníkům a zvolte například jen řetízek s jednoduchým blyštivým kamenem ve středu. Ideální jsou v tomto případě přívěsky s krystaly Swarowski nebo silnější řetízky bez přívěsku,“dodává Eva Veverková ze Sperky.cz na závěr k výběru náhrdelníků.

Náušnice
U náušnic platí podobná pravidla jako u náhrdelníků, navíc je při jejich výběru třeba počítat i s účesem – vyčesané vlasy ozdobené vlasovými doplňky jdou dohromady spíše s peckovými náušnicemi ze světlých kamenů, ať už jsou to diamanty, zirkony nebo krystaly Swarovski, méně výrazné účesy si říkají o dlouhé, například štrasové náušnice. Vždy je ale třeba dávat pozor na to, aby náušnice ladily s náhrdelníkem a aby spolu takzvaně nesoupeřily o pozornost. „Žena by na sobě měla mít vždy nanejvýš jeden výrazný šperk, a pokud má nápadné šaty, tak šperky spíše upozadit, zvolit spíše jednodušší. Tak přitáhnete k danému šperku nebo šatům žádanou pozornost a nebudou se takzvaně překřikovat,“ doporučuje Eva Veverková.


Prsteny a náramky
Prsteny a náramky by měla jejich nositelka vybírat především s ohledem na své přednosti a případné nedostatky. Pokud ruce nepatří mezi vaše přednosti, pak k nim raději nepřitahujte pozornost výraznými prsteny nebo blyštivými náramky, postačí jednoduché kroužky ladící s ostatními šperky. Pokud jsou ale vaše ruce hodné obdivu, pak neváhejte. Velké prsteny vždy lákají a mohou tak být středem vaší róby. A originalitě se tu meze nekladou – lesklé kameny, široké „obruče“, husté řady korálů nebo perel, to vše je povoleno! Opět platí jen to, že byste na sobě neměla mít více než jeden velmi výrazný šperk nebo kus oděvu.

Šperky na plesy prostě patří stejně jako společenské šaty. Zkuste jejich výběru věnovat čas a energii, zamyslete se, jak budou působit všechny prvky dohromady a hlavně – jak se v nich cítíte. Pokud totiž nejste typ, který na sebe rád upozorňuje, vyvarujte se dlouhých korálových řetězů nebo třeba extravagance v podobě jedné náušnice až na ramena, tyto šperky totiž na sebe zaručeně přitáhnou pozornost. Šperky i šaty by měly vyjadřovat váš styl, vaši osobnost, ne z vás udělat někoho jiného, na to nikdy nezapomínejte!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery