Svatý Valentýn: Spořiví Češi, romantičtí Maďaři, náruživí Poláci | e15.cz

Svatý Valentýn: Spořiví Češi, romantičtí Maďaři, náruživí Poláci

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Za valentýnské dárky nejvíce utrácejí Maďaři, erotické dárky jsou nejzajímavější pro Poláky a Češi zamilovaný svátek Svatého Valentýna moc neprožívají. Vyplývá to z výzkumu Aukro.cz v České republice a zahraničních servisech na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.

Mezi nejoblíbenější valentýnské dárky patří dámské oblečení, šperky, bižuterie a spodní prádlo. „Češi jsou ve střední Evropě překvapivě největšími šetřílky, jako jediní například dávají přednost bižuterii před šperky,“ říká David Vychytil, provozní ředitel nákupní galerie Aukro.cz, a dodává: „Podle dárků se zdá, že nejromantičtějšími jsou Maďaři, kteří kupují typicky romantické dárky, jako jsou květiny, plyšoví medvědi nebo parfémy a vydávají za ně největší částky.“ Maďaři za valentýnské pozornosti utratí v průměru až 530 Kč, naproti tomu Češi utratí přibližně 230 Kč, Poláci 370 Kč a Slováci téměř 440 Kč.

„Zajímavostí je, že v konzervativním Polsku patří mezi nejoblíbenější dárky z kategorie Erotika,“ říká David Vychytil z nákupní galerie Aukro.cz a dodává: „V Polsku zřídili v rámci této kategorie speciální Valentýnskou nabídku, která obsahuje přes tisíc položek.“ Velmi oblíbené jsou v Polsku také erotické hry, jejichž nabídka je šestkrát větší než na českém Aukro.cz. „Naproti tomu na Slovensku ani v Maďarsku není kategorie Erotika vůbec zavedená,“ uzavírá Vychytil.


V letošním roce došlo mezi českými, slovenskými i maďarskými uživateli k nárůstu zájmu o wellness a romantické pobyty a dárkové poukázky. „Například v Maďarsku se stal loňským valentýnským hitem wellness víkend nabízený se slevou 50 %, letos bude proto připravena podobná nabídka,“ říká David Vychytil z Aukro.cz.
 
Průměrná cena wellness pobytu na českém Aukro.cz je 3 700 Kč. „Největší zájem o valentýnské pobyty je mezi mladší generací, a to hlavně o last minute nabídky,“ doplňuje Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se na wellness pobyty specializuje.

Autor: Ženy - E15

Podle dat portálu objednávají valentýnské pobytové balíčky nejčastěji muži těsně před 14. únorem, kteří shánějí dárek na poslední chvíli. Mezi nejoblíbenější destinace na valentýnský víkend patří Mariánské Lázně, Poděbrady a Františkovy Lázně. Častými cíli jsou ale i moderní wellness hotely v celé České republice, které nemusejí být v tradičních lázeňských oblastech.

9. února 2011

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video