Český taneční pár získal na světových hrách v Columbii stříbro v salse ! | e15.cz

Český taneční pár získal na světových hrách v Columbii stříbro v salse !

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Český taneční pár Michaela Gatěková a Jakub Mazůch z TJ Sokol Vítkovice, oddíl Akcent Ostrava, dosáhl na světových hrách v kolumbijském městě Cali nečekaného vítězství.

Titul vicemistra v salse je pro tanečníky obrovským úspěchem i vzhledem k tomu, že tato mezinárodní sportovní akce je označována za olympiádu neolympijských sportů a tento český pár je zatím jediný, kterému se v tanečním sportu podařilo vybojovat medaili. Navíc v Kolumbii kde je salsa doslova národním tancem!

Letos již devátý ročník světových her, které se stejně jako olympiáda konají jednou za čtyři roky, probíhal na přelomu července a srpna. V taneční kategorii soutěžily v obrovské konkurenci nejlepších tanečníků z celého světa celkem tři české páry, vítězové mistrovství České republiky v Salse, standardních a latinskoamerických tancích.

Taneční soutěž probíhala v aréně pro býčí zápasy, kde soutěžící páry pozbuzovalo přibližně šestnáct tisíc diváků! ,,Něco takového jsme zažili opravdu poprvé. Tančit pod širým nebem před tolika tisíci diváků byl pro nás neskutečný zážitek. Atmosféra v obřím prostoru arény byla famózní, vřelé publikum fandilo a reagovalo na každý náš taneční pohyb. A jelikož jsme do naší finálové show zařadili také speciální styl „kolumbijskou salsu“, vysloužili jsme si jedny z největších ovací, silnější ovace měl jen vítězný domácí kolumbijský pár,“ vzpomíná na vystoupení Jakub Mazůch, který se stejně jako Míša věnuje tanci od svých zhruba šesti let. ,,Spolu tancujeme od roku 2007, kdy Míša vystupovala s hercem Michalem Dlouhým v 2.ročníku televizní show Stardance…aneb když hvězdy tančí,“ upřesňuje Jakub.

Michaela Gatěková a Jakub MazůchAutor: Ženy - E15

. „Tanec je radost, která člověka provází dlouhodobě a hodiny strávené na tanečním sále, ať už v rámci zdokonalování vlastního umu či předávání tanečních znalostí např. kurzistům, vykouzlí úsměv na tváři. Již od mala vystupujeme v různých tanečních či divadelních inscenacích, televizních show a tanečních revue. Momentálně společně vedeme taneční kurzy pro veřejnost ve společenských tancích a salse a učíme děti i mládež. Kuba navíc účinkuje v Národním divadle Moravskoslezském v inscenaci Donaha! Z původně dětského zájmového kroužku se vyvinul koníček a profese zároveň, která nám oběma přirostla k srdci a už nám jen tak ze života neodejde,“ doplňuje Jakuba jeho taneční partnerka Míša.

Michaela Gatěková a Jakub MazůchAutor: Ženy - E15

Úspěchy však nemají zadarmo, oba trénují v průměru tři hodiny denně pět dní v týdnů a před soutěžemi i intenzivněji. ,,Momentálně se připravujeme na podzimní soutěžní sezónu, v rámci níž se zúčastníme Mistrovství Evropy a světa v salse, a jelikož se stále aktivně věnujeme latinskoamerickým tancům, připravujeme se na soutěže i v této kategorii. Nominaci jsme získali také na 1. ročník Tanečních světových her, kde se bude soutěžit pouze v tanečních disciplínách. Hry budou probíhat v září v městě Kaohsiung na Taiwanu,“ prozrazují na závěr Míša Gatěková a Jakub Mazůch.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video