Tip na výlet: Historické centrum řemesel a umění | e15.cz

Tip na výlet: Historické centrum řemesel a umění

ZDROJ: Ženy - E15

Olga Jandová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud přemýšlíte, kam vyrazit v období letních dovolených na rodinný výlet a nemůžete se dohodnout na akci, která by zaujala všechny členy rodiny, máme pro vás žhavý tip.

Od května do září se pořádají v Historickém centru řemesel a umění, které vzniklo roku 1999 na místě bývalé skládky, tematicky laděné historické slavnosti doslova napěchované nevídaným, neslýchaným a pro většinu též neochutnaným…

Máte možnost sledovat, a možná si i vyzkoušet, například práci provazníka, hrnčíře, dráteníka, svíčkáře, mýdlaře, papírníka a ve dnech speciálních akcí i kameníka, řezbáře, kováře, košíkáře a tkalce.

Letos zde proběhl Den koně, kde se představil kůň jako neopomenutelný průvodce člověka při bitvě, práci i zábavě, Májové slavnosti byly plné tance, hudby a veselí, své umění zde předvedli perníkáři a cukráři, Veselý den s klauny a žongléry s kejklíři, hudbou, tancem, ale také sladkým medem a z něj připravenými specialitami, na konci června Slavnost tance a loutkového divadla se zvuky středověké hudby a bohatým doprovodem tanečnic, Starobylá řemesla a umění, v červenci Den středověké kuchyně s ochutnávkami toho nejlepšího, co naši předkové jedli, pili a vařili.

25. července proběhne Slavnost čaje, květin a orientu s vystoupením břišních a orientálních tanečnic, fakíra, to vše podkresleno středověkou hudbou.

15. srpna: Cirkus

Akce, které je možné navštívit:

– netradiční den plný zábavy a smíchu, sladkého medu a zlaté medoviny pro malé i velké, 
====22. srpna: Lukostřelci / festival zbraní a zbroje====

- vydejte se po stopách vikingů…, vážně i nevážně nejen o zbraních za doprovodu hudby a tance, 
====5. září: Staročeské hody====

- kdo by odolal stolům plným dobrého jídla a pití ve spojení s veselým tancem a hudbou, 
====12. září: Sokolníci a psi –====

budete mít možnost shlédnout sokolníky v akci, „parforsní“ hony se psí smečkou či střelba kuší ku ptáku, 
====19. září: Kelti - slavnost piva a vína –====

nefalšovaná keltská veselice plná tance a her, přijďte se podívat, jak si užívali naši předkové, 
====26. září: Festival sklizně====

- loučíme se s létem – tanec, divadlo, hry a podzimní jarmark zeleniny, každé loučení nemusí být nutně smutné…


To ale není vše. Firma BOTANICUS - která je provozovatelem Historického centra a sídlí v polabské obci Ostrá nedaleko Nymburku,  nabízí svým návštěvníkům i plno jiných zajímavostí. 
 
V útulné a stylově zařízené prodejně najdete nepřeberné množství kosmetických, kulinářských i dárkových specialit, ze kterých jde hlava kolem. Na přilehlých bylinných, zeleninových, ale i okrasných zahradách pěstují produkty k jejich výrobě, romantická zákoutí přímo lákají k chvilkám odpočinku. 
 
Naleznete zde například 16 včelích úlů, přes 50 druhů rajčat, čarokrásnou bílou zahradu či klášterní zahradu vhodnou k duchovnímu rozjímání. Odlehlé části pak slouží jako pastviny pro ovce a kozy.


Autor: Olga Jandová
24. července 2009

Autor: Olga Jandová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video