Titanic - Nejslavnější filmová romance znovu plátnech kin! | e15.cz

Titanic - Nejslavnější filmová romance znovu plátnech kin!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jedna z nejznámějších a nejslavnějších filmových romancí světové kimenatografie se vrací na plátna kin ve 3D.

Titanic je úspěšný americký velkofilm, který v roce 1997 natočil režisér James Cameron a získal řadu ocenění (zejména 11 Oscarů včetně Oscara za nejlepší film roku).

Film zpracovává katastrofu zaoceánské lodi Titanic z počátku 20. století a patří mezi nejnákladnější filmy v historii světové kinematografie. S celosvětovými tržbami ve výši 1.8 miliardy USD drží zároveň titul druhého nejúspěšnějšího filmu všech dob (hned po Cameronově snímku Avatar).

Je často nazýván jako nejromantičtější film všech dob, což zápletka o lásce, překonávající i hrůzy katastrofy a dva lidé jsou kvůli ní schopni se i obětovat, jistě potvrzuje a i sama hudba podtrhuje celkový dojem.

Film se po uvedení do kin okamžitě stal megahitem u diváků i kritiky a jeho úspěch korunoval zisk jedenácti Oscarů. Až do roku 2009 Titanic dominoval žebříčku nejvýnosnějších filmů všech dob se ziskem 1,8 miliardy dolarů, tehdy jej s 2,7 miliardami překonalo sci-fi Avatar od stejného režiséra.

Nyní se Oscary ověnčený snímek vrací po patnácti letech na plátna kin, aby oslovil a dojmul další generaci diváků, tentokrát ve 3D podobě. Premiéra trojrozměrného Titanicu se konala v Londýně, kam dorazil i režisér James Cameron s představitelkou hlavní ženské role Kate Winsletovou. Česká kina budou Titanic ve 3D uvádět od 5. dubna.

James CameronAutor: Ženy - E15

Kate WinsletAutor: Ženy - E15

Premiéra Titanicu 3D v LondýněAutor: Ženy - E15

Premiéra Titanicu 3D v LondýněAutor: Ženy - E15

Premiéra Titanicu 3D v LondýněAutor: Ženy - E15

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video