To nejlepší z cen Thalie | e15.cz

To nejlepší z cen Thalie

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Už podevatenácté se v Národním divadle předávaly výroční ceny Thálie. Za celoživotní mistrovství v oboru činohra získal cenu Luděk Munzar, v oboru operní zpěv René Tuček, v oboru tanec Vlastimil Harapes.

Za nejlepší herecký výkon loňského roku ocenila porota herečku Helenu Dvořákovou za roli Ysé ve hře Paula Claudela Polední úděl, kterou nastudovalo pražské Divadlo v Dlouhé. Ve stejné kategorii ocenila porota mezi muži mladého Václava Neužila za roli Mugsy v inscenaci Dealer's Choice Patricka Marbera, kterou nastudovalo pražské Dejvické divadlo.

Červenou sošku za mimořádný výkon v oboru opera si odnesla zpěvačka Anna Klamo. Herecká asociace ocenila její výkon v inscenaci Lakmé, kde ztvárnila stejnojmennou hlavní roli. Mezi muži získal cenu Jacek Strauch za roli Cardillaca ve stejnojmenné inscenaci Paula Hindemitha, kterou nastudovalo Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. Další cenu si odnesl Jan Fousek. Ten byl oceněn za roli Vikomta de Valmonta v baletu Nebezpečné známosti, kterou ztvárnil na prknech Národního divadla Brno. Mezi ženami oslnila porotu svým ztvárněním Giselle ve stejnojmenném baletu, který nastudovala Státní opera Praha, tanečnice Miho Ogimoto. Za svůj výkon si odnesla ze sobotního slavnostního večera skleněnou sošku. Za nejlepší herecký výkon v oboru muzikál porota ocenila Moniku Absolonovou. Cenu Thálie si odnesla za ztvárnění postavy Fanny Briceové v muzikálu Funny Girl.

V mužském provedení stejné kategorie porota soškou ocenila herce Dušana Vitázka. Za mimořádný výkon v muzikálu Jekyll a Hyde, ve kterém Dušan Vitázek ztvárnil hlavní dvojroli Dr. Henryho Jekylla a Edwarda Hyda. Tradičně udělovanou zelenou sošku pro mladého činoherce do 33 let si ze sobotního předávání Cen Thálie odnesla herečka Tereza Dočkalová. Zvláštní Cenu Kolegia získal kostýmní výtvarník Národního divadla a Státní opery Praha Josef Jelínek. Večerem provázel už posedmé za sebou herec, dramatik a režisér Antonín Procházka.

Předávání cen Thálie je však především také událostí společenskou a tak se samozřejmě neobešlo ani bez krásných žen a krásných šatů. Jitka Čvančarová zvolila decentní klasiku, zpěvačka Dasha byla okouzlující a Terezu Bebarovou zdobilo těhotenské bříško. Ta to jak se dávám večerní outfity povedly je můžete podívat v následující fotogalerii.

Andrea KalivodováAutor: Ženy - E15

DashaAutor: Ženy - E15

Jitka ČvančarováAutor: Ženy - E15

Monika AbsolonováAutor: Ženy - E15

Tereza BebarováAutor: Ženy - E15

Taťána MedveckáAutor: Ženy - E15

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video