TREND VE STRAVOVÁNÍ AKTIVNÍ ŽENY | e15.cz

TREND VE STRAVOVÁNÍ AKTIVNÍ ŽENY

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Co je zdravé, musí být čerstvé a chutné. Ale ne vždy mají takové potraviny ještě přívlastek, který rádi používají poradci pro výživu – nutričně vyvážený a se sníženým obsahem energie.

Vždyť štíhlá linie, kondice a zdraví musí jít ruku v ruce, a to by měl být trend, který by si měli vzít za svůj nejenom spotřebitelé, ale i výrobci potravin! Přitom takových potravin, které jsou „trendy“, není v regálech mnoho.
 
Tvarohový sýr Lučina Linie tyto vlastnosti má – je bez přidaných konzervačních látek a barviv a má o 60 % snížený obsah tuku. Hodí se jako pravidelná součást vyvážených jídelníčků lidí, žijících aktivním životním stylem bez nadbytečných kalorií z tuku a zatížení přídatnými látkami.


Autor: Ženy - E15
Ing. Ivan Mach, CSc.

absolvent VŠCHT Praha, autor řady vědeckých prací, člen společnosti pro výživu ČR.
Jako vedoucí výzkumný a vývojový pracovník působil na špičkových pracovištích chemického a potravinářského průmyslu. Od 70. let se věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice. Působí jako lektor řady kurzů, popularizátor fitness a zdravé výživy v médiích i jako soudní znalec a poradce pro výživu.


Jedná se o sýr, který vychází ze slavné tradice svojí starší sestry. Svěží mléčně nakyslá chuť je senzoricky vyvážená a má jemně slaný „odstín“, jak se na čerstvý a zdravý sýr sluší (pouze 0,7 % soli, jiné slané čerstvé sýry mohou mít až 5 % soli!). Přitom obsah energie (139 kcal) je tak nízký, že odpovídá opravdu zcela mírné námaze (hodina vaření, biliáru či řízení auta). Jeho energie je tedy snadno využitelná už při mírných tělesných aktivitách a vůbec nehrozí ulože

Autor: Ženy - E15
http://ad2.bbmedia.cz/please/redirect/2398/1/13/7/?param=59430/64028_0_ní jejího nadbytku do tukových zásob.

Mléčný tuk je v rovnováze s blahodárnými bílkovinami ze syrovátky, díky kterým jej lze považovat za sýr se zvýšeným obsahem bílkovin (10 % hmot.). Syrovátkové bílkoviny jsou považované za jedny z nejvstřebatelnějších a podporujících aktivitu a regeneraci svalů (zejména při cvičení a sportu). Lučina Linie má minimum mléčného cukru (3 % hmot.), který někdy způsobuje trávicí problémy při konzumaci sýrů a mléčných výrobků s vyšším obsahem laktózy.

Proto se sýr hodí nejenom jako pomazánka na chléb ke snídani, ale zejména jako nízkotučná pochoutka k přesnídávce či svačině, které bychom nikdy neměli vynechávat. K večeři z něj zase uděláme nízkoenegetickou jemnou pomazánku, pokud jednoduše do Lučiny Linie vmícháme nadrobno pokrájenou zeleninu, hořčici či trochu kečupu. Dobrou chuť!

Ing. Ivan Mach, CSc.
poradce pro výživu

(Placená inzerce)

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video