Jak to vidí astrolog: Únor nabízí osvobození od minulosti | e15.cz

Jak to vidí astrolog: Únor nabízí osvobození od minulosti

ZDROJ: Ženy - E15

Alena Horáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rok 2013 pomalu nabírá na síle. Lednové prožitky se staly minulostí, kterou čas odvanul na místa, odkud není návratu. Příroda tvrdě spí a hluboko pod zemí shromažďuje energii, která ve správnou dobu vytryskne, aby se s nekonečnou fantazií projevila v rozmanitě zbarvených formách života.

K podobnému přístupu nás nabádají i hvězdné vlivy, které provází tok únorového času. Naše pozornost by se měla upírat ve fyzickém světě k domovu a v duchovních prožitcích ke své nejhlubší podstatě. Tento únor je časem hodnocení a sbírání sil. Každý má ve svém nitru nekonečnou zásobárnu energie, která mu je k dispozici, ale nejprve je třeba tento rezervoár nalézt a nechat tvořivou energii procitnout.

Neharmonie odráží náš vnitřní nesoulad

Není nutné při této práci sedět o samotě v hluboké meditaci. Seskupení planet ve Vodnáři je možné využít ke skupinové aktivitě, která poskytne širší odpovědi na různé otázky. Přátelských a skupinových vztahů také můžeme využít ke zkoumání projekcí, které na své přátele a blízké promítáme.

Jak uvnitř, tak venku zní jedna dávná moudrost a napovídá nám, že neharmonické vztahy jen odráží náš vnitřní nesoulad. Co nám na skupině nebo na přátelích vadí? Co nás rozčiluje a vzbuzuje náš hněv? To je vlastnost, která není vlastní ani skupině, ani příteli, kterému ji přisuzujeme, ale je to naše vlastnost, kterou jsme promítli do vnějšího světa.

Mars, který je symbolem právě onoho rezervoáru energie, spojil svůj vliv s Neptunem, planetou karmy, chaosu a také universální lásky. Ze všech sil se společně budou snažit upoutat naši pozornost právě neharmonickými energiemi, a tak nás budou povzbuzovat k vyřešení vnitřních konfliktů. Před bdělým pozorovatelem se v plné své kráse odhalí jeho přehnané požadavky, nereálné nároky a emotivní reakce, podpořené sebelítostí. Všechny tyto nežádoucí projevy budeme mít možnost odstranit a tak prohlédnout závoj iluzí, kterým jsme shlíželi na své blízké.

Přestaňte žít minulostí

Vzdušná znamení nás podpoří v brilantních myšlenkových pochodech, a pokud budeme opravdu chtít, můžeme své nitro vyčistit od projevů, které narušují naše vnitřní a vnější vztahy. Postačí se jen zamyslet nad svými reakcemi a odpověď se objeví sama. Znamení Ryb, do kterého se budou planety pomalu přesouvat, poté rozpustí všechna ublížení a hranice, které jsme postavili mezi sebe, a druhé lidi se rozplynou.

Zjistíme, že vše, co jsme druhým vyčítali, patří do minulosti, která už uplynula, a tudíž není v přítomnosti skutečná. Žít minulostí znamená žít v temnotě, která nepropustí světlo přítomnosti a stává se tak vězením. Únor nám nabízí osvobození, které ale nepřijde samo, je třeba ho do svého života pozvat a být ochoten se podívat i do nejtemnějších hlubin svého nitra, což není vždycky příjemné.

Avšak únor nám nabízí i svou příjemnější stránku. Ti, kdo se nebudou chtít zabývat svým nitrem a budou si chtít užívat společenského života, budou mít mnoho příležitostí k veselé konverzaci, uměleckým zážitkům a bujarým zábavám. Jejich život se sice nikam nepohne, jejich vztahy zůstanou stejné a nitro rozbouřené. Prožijí ale mnoho veselých okamžiků ve společnosti rozmanitých lidí. Pravděpodobně poznají vlivné osoby, jejich srdíčko se bude radovat z mnoha příslibů a sami dají sliby, které nikdy nesplní.

Mimo opravdu bujarých společenských večerů, bolavé hlavy následujícího rána a výpadků paměti však nic jiného nezískají. Všechny přísliby, sliby a naděje na lepší život, pohodlnější práci a větší zisk se rozplynou s nadcházejícím vstupem do reality všedního dne.

Nové kapitoly života

Je na každém, aby zvolil podle svého uvážení, jak s únorovým časem naloží. Je možné se bavit a s úsměvem na tváři nechat řešení svého života na pozdější dobu. Saturn, který prochází znamením Štíra, každého dříve či později donutí zabývat se svými traumaty, bolestmi a z nitra vytahovat na světlo vše, co mělo zůstat ukryto. Na naší svobodné volbě je, zda tento přerod budeme mít ve vlastní režii nebo zda ponecháme na osudu, jakou cestu pro nás vybere.

Zcela jasně o úloze února mluví Sabiánský symbol pro Ascendent: Delikátní lahvička parfému leží rozbita, uvolňujíc svoji vůni. Symbol ukazuje na nešťastnou povahu okolností, která nutí člověka, aby se odtrhl od minulosti, jejíž připomínka je dosud bolestivá a na niž stále vzpomíná s láskou.

V symbolu se odráží vzpomínky na krásu minulosti, které se musel člověk vzdát, aby mohl jít vstříc nové budoucnosti, která v sobě skrývá stejně krásné a mnohdy i krásnější vůně. Bez uzavření minulosti nelze psát nové kapitoly života. Letošní únor po nás chce, abychom si to uvědomili a dovolili sami sobě kráčet Novým věkem nezatíženi minulými zážitky, které nás zaplňují bolestnou temnotou.

Další předpovědi a zajímavé esoterické články najdete na www.vestenionline. cz

Autor: Alena Horáková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video