Užijte si letní prázdniny s Kinský Castles! | e15.cz

Užijte si letní prázdniny s Kinský Castles!

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letní prázdniny jsou již v plném proudu. Nevíte, jak svým dětem zpestřit léto nebo vám chybí nápad, jak děti zabavit o dovolené nebo o volných letních víkendech? Přijeďte se podívat na hrad Kost či zámek Karlova Koruna , kde na vás opět v letní sezoně 2016 čeká pestrý program, který zaujme rodiče, i děti.

Kdo z nás by neznal hrad Kost? O letních prázdninách se můžete i letos těšit na bohatý program. Ve dnech 13.8. – 14.8. 2016 se konají na hradě Kost Historické slavnosti. Máte rádi dobrodružství? Pokud ano, těšit se můžete na historicky oživený hrad v podobě rytířů, provazochodců, sokolnických ukázek, dobových tanců a zpěvů a oživenou černou kuchyni.

I tento rok nezapomíná hrad Kost na milovníky nočních prohlídek. Ve dnech 5.8. – 6.8. 2016 můžete ve večerních hodinách zhlédnout na hradě Kost příběh Heřmana Černína z Chudenic a jeho družiny. Začátky prohlídek vždy ve 20:30 a 22:00 hodin. Rezervace na tyto prohlídky je nutná!

Autor: Ženy - E15

Již posedmé se můžete zúčastnit poslední víkend v září (24.9 a 25.9) jedinečného Slacklinového festivalu. Jedná se o unikátní akci, jež je k vidění pouze na hradě Kost. Představí se vám zde stovka účastníků z celého světa, která předvede své dovednosti na slack lajnách.

A co je vlastně slackline? Slackline, zkráceně označovaný jako slack, je balancování, chození a skákání na popruhu ukotveném mezi dvěma body. Oproti klasické chůzi po provazu není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný. V případě hradu jsou tyto slackliny umístěny na hlavním nádvoří, na parkáně, z kuchyně na protější skály a všemožně v Plakánku. Pokud by vás chození natolik zaujalo, můžete si na nízké krátké lajně umístěné na hradě tento sport sami vyzkoušet. Pokud máte tedy rádi trochu adrenalinu, rozhodně neváhejte a přijeďte se podívat!
. Otevírací doba hradu během prázdnin (VII.-VIII.) je každý den od 9.00 do 18.00.

I v letošním roce bude hrad Kost mimo standardních prohlídkových okruhů nabízet také krátký prohlídkový okruh pro děti Z pohádky do pohádky. Dozvíte se na něm, jaké pohádky byly na Kosti natočeny a nakouknete do komnaty princezny Karolínky.

Autor: Ženy - E15
Autor: Ženy - E15

Také 13. komnata kata Heřmana čeká na své další objevitele – oblíbená akce s názvem Otevřte 13 komnatu pokračuje i v letošním roce.

Stejně jako v loňském roce můžete zavítat do restaurace U Draka k místním grilům a pochutnat si nejen na masových a rybích specialitách, ale i na pravém bramboráku či „kosteckém burgru“. Točí se zde také výborné kostecké pivo. Děti se zabaví „kosteckými hrami“, které se nachází přímo u venkovního sezení.

Na kolbišti v podhradí, jako každoročně, bude srpnu, každý den od 14.00 hodin, probíhat klání udatných rytířů a show s ohnivým drakem. Interaktivní divadlo pro děti a dospělé najdete hned vedle pokladny.

Otevírací doba hradu během prázdnin (VII.-VIII.) je každý den od 9.00 do 18.00.

Pokud vám přijde gotická atmosféra hradu Kost příliš ponurá, přijeďte se podívat na překrásný zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. I zde na vás čeká mnoho zábavy. V sobotu 27.8. se můžete těšit na Hradozámeckou noc. Jedná se o kostýmovanu prohlídku plnou humoru a zábavy, jež vás přenese do doby minulé. Více informací o akcích zámku Karlova Koruna najdete na www.karlovakoruna-zamek.cz

Krásné prázdniny a těšíme se na viděnou!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video