V létě do plavek: letošním hitem jsou zářivé barvy a květinové vzory | e15.cz

V létě do plavek: letošním hitem jsou zářivé barvy a květinové vzory

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plavky letos budou především v pestrých barvách, IN je  růžová, fialová, modrá, také červená nebo odstíny žluté či zelené.

Pozadu ale nezůstanou ani pastelové odstíny, které jsou stále velmi žádané, například šeříková, tyrkysová a růžová, často i v kombinaci. Květinové vzory letos převálcovaly všechny ostatní, hlavní dominantou letošních plavek tedy budou květiny, dále pak zvířecí vzory a tradiční námořnické pruhy – kombinace bílé a červené.

„I letos v nových kolekcích plavek dominuje ženskost střihů. Opravdu IN budou střihy zvýrazňující postavu. V kolekcích se objevily více vykrojené nohavičky u spodních dílů plavek a také hlubší dekolty. U plavek jsou letos moderní podprsenky bez ramínek, bikiny-kalhotky se šňůrkami a trojúhelníčkové podprsenky. To vše v zářivých barvách a zajímavých vzorech,“ uvedl Michal Hubka, marketingový ředitel společnosti Astratex.cz.

0:normal690:true:true


I plavky si letos dopřály doplňky, a to například mašličky, šňůrky, kytičky či různé kroužky a spony, které jednotlivé díly plavek spojují. Co se týká materiálů, největší podíl má stále polyamid a elastan, některé značky přidávají i bavlnu. Stále je však důležité o plavky dobře pečovat, vlivem slané vody ztrácí elastan svou pružnost a plavky se tak ničí. Jako doplňky k plavkám jsou v nabídce sukně, šaty či šátky, vše ideálně v kompletu, v barvě a vzoru plavek.

„Jednodílné plavky se hodí především pro sportovní využití, sednou ale skvěle ženám s plnější postavou a také starším generacím. Oblíbenější jsou plavky dvoudílné v hravých pestrých barvách. IN budou také různé barevné kombinace na jednotlivých dílech – růžová a tyrkysová, černá a žlutá, červená a černá, bílá a červená nebo bílá a modrá. Novinkou v sortimentu jsou plavky pro plnější tvary, až do velikosti 95E,“ dodal Michal Hubka.

Pánské plavky následují podobné trendy jako plavky dámské. IN jsou výrazné pestré barvy, upnutější střihy zvýrazňující postavu, z materiálů polyamid a elastan. Plavky s nohavičkou jsou stále oblíbenější než plavky slipové. Z barev jsou zajímavé kombinace černé s výraznými barvami – červenou, žlutou, zelenou či oranžovou. IN je stále i modrá, která je na plavkách velmi oblíbená.

0:normal690:true:true

„Z letošních kolekcí si jistě vybere každý. Zajímavostí je, že dvoudílné plavky, které letos letí v pestrých barvách a vzorech, je také možné různě kombinovat. Můžete mít dvoje plavky různého střihu a ty kombinovat, zářivé kombinace barev a zajímavých vzorů k tomu jen vybízejí. A krásné plavky také doporučujeme doplnit o plážové doplňky – šaty, sukně a šátky ve stejných barvách a kombinacích. Efekt z krásných plavek je tak ještě podpořen,“ uzavřel Michal Hubka, marketingový ředitel společnosti Astratex.cz.

Dětské plavky se podřizují aktuálním trendům trochu méně. Pro dívky jsou to hlavně jednodílné plavky, převážně v růžové barvě a jejích odstínech – letos i se zajímavými květinovými vzory. U chlapců pak vedou plavky s nohavičkou v barevných kombinacích jako u pánských plavek.

19. května 2011

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video